ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری «سرآوا پارس» پس از ۵ ماه دوباره تغییر کرد

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری «سرآوا پارس» یک بار دیگر و فقط پس از ۵ ماه تغییر کرد. شهریور امسال، «علی سمساری‌لر» جایگزین «سعید رحمانی» شده بود اما اکنون جایگاه مدیریت به یک شخص جوان به نام ...

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۵

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری «سرآوا پارس» یک بار دیگر و فقط پس از ۵ ماه تغییر کرد. شهریور امسال، «علی سمساری‌لر» جایگزین «سعید رحمانی» شده بود اما اکنون جایگاه مدیریت به یک شخص جوان به نام «علی فیاض بخش» رسیده است.

سایت «آی‌تی ایران» به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده است که «هدف سهامداران از تغییرات جدید کمک به رویکرد این شرکت در عرضه عمومی سهام استارتاهاپ‌های سرمایه‌گذاری شده است.»

سرآوا هنوز به شکل رسمی این خبر را تایید نکرده است و به نظر می‌رسد این شرکت تیم روابط عمومی مشخصی ندارد، اما یک منبع آگاه در شرکت سرآوا، در پاسخ به دیجیاتو، تغییر مدیرعامل را تایید کرد. این منبع در خصوص چرایی تغییر مدیرعامل در این بازه کوتاه، دلیل را در تغییر مجمع اعلام می‌کند و می‌گوید: «مجمع جدید با سیاست‌گذاری‌ها و اهداف جدید تصمیم گرفت که مدیرعامل را تغییر دهد. این اتفاق، به هیچ وجه یک اتفاق بزرگ یا عجیب نیست؛ صرفاً این بحث وجود داشت که راهبرد جدیدی در پیش گرفته شود و بر همین اساس، تصمیم گرفته شد.»

این منبع در پاسخ به سوال دیجیاتو مبنی بر اینکه مدیرعامل جوان و جدید چقدر می‌تواند در رسیدن به هدف تازه یعنی وارد کردن استارتاپ‌های سرآوا به بازار سرمایه موفق باشد، می‌گوید: «واقعیت این است که علی فیاض بخش، در بین مدیران رده دوم سرآوا، کسی است که بیشترین آشنایی را با فضای بورس و فضای مالی دارد و در این حوزه، از سایرین خبره‌تر است؛ مخصوصاً وقتی به سابقه‌ی کاری‌اش در «حرکت اول» نگاه کنیم.»

از بین دیجی‌کالا، کافه‌بازار و علی‌بابا به عنوان ۳ استارتاپ شناخته‌شده‌ای که سرآوا در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده، در ماه‌های اخیر مدیران دیجی‌کالا و کافه‌بازار با جدیت برای ورود به بازار سرمایه ابراز علاقه و تلاش کرده‌اند. این تلاش در حالی انجام می‌شود که راه ورود سرمایه‌ی خارجی به ایران بسته است و تنها مسیری که برای رشد و جذب سرمایه بزرگ در برابر این شرکت‌های فناوری وجود دارد، حضورشان در بازار سرمایه است.

فیاض بخش، مدیرعامل جدید سرآوا.

اما با نگاهی به سابقه کاری مدیرعامل جدید، می‌بینیم که فیاض بخش از از نیمه اول سال ۹۶ در شرکت سرآوا پارس به عنوان مدیر استراتژی مشغول به کار بوده است. رزومه کاری او نشان می‌دهد که او از سال ۹۴ تا ۹۶ در حرکت اول به عنوان مدیر بازرگانی مشغول به کار بوده است. حرکت اول یکی از زیرمجموعه‌های همراه اول است که تلاش می‌کند در استارتاپ‌ها با گرایش فین‌تک سرمایه‌گذاری کند.

پیش از آن نیز فیاض بخش برای حدود ۶ سال در شرکت «سرمایه‌گذاری توسعه نور دنا» مشغول فعالیت بوده که این شرکت سرمایه‌گذاری نیز جز واحدهای تجاری فرعی شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) است.

علی سمساری‌لر (وسط) در کنار علیرضا صادقیان، در رویداد ادغام چیلیوری و ریحون.

با نگاهی به پرونده‌ی کاری بسیار کوتاه «علی سمساری‌لر» به عنوان مدیرعامل سرآوا از شهریور تا بهمن ۹۸، می‌توان صرفاً ادغام استارتاپ‌های «ریحون» و «چیلیوری» را در این کارنامه پیدا کرد که تنها حضور رسانه‌ای او در بین خبرنگاران نیز بود. ریحون یکی از استارتاپ‌هایی است که از آواتک شروع به کار کرد و سپس سرآوا در آن سرمایه‌گذاری کرد. اکنون صرفاً یک ماه از این ادغام سپری می‌شود و هنوز برای قضاوت هم زود است، اما واقعیتی که می‌توان دید این است که ریحون و چیلیوری قرار است با نام «چیلیوری» به کارشان ادامه دهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی