مدیر FBI: روسیه درگیر جنگ اطلاعاتی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شده است

مدیر FBI: روسیه درگیر جنگ اطلاعاتی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شده است

به گفته مدیر پلیس فدرال آمریکا، روسیه خود را درگیر جنگ اطلاعاتی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا کرده ولی تاکنون نشانه ای مبنی بر هدف‌گیری زیرساخت های انتخاباتی این کشور توسط روسیه به دست نیامده است.

به گزارش خبرگزاری Associated Press، «کریستوفر ری» (Christopher Wray) مدیر اداره تحقیقات فدرال (FBI) به کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که روسیه همانند انتخابات سال ۲۰۱۶ قصد دارد با راه اندازی کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی، تفرقه افکنی سیاسی ایجاد کرده و بین آمریکایی ها اختلاف بیندازد.

به گفته «ری» روس ها با استراتژی های مختلف از جمله استفاده از شخصیت های جعلی، ربات ها، ارسال مطلب در شبکه های اجتماعی و دروغ پراکنی، خود را درگیر جنگ اطلاعاتی کرده اند. به گفته وی مقابله با این تهدیدات ادامه دار در مقایسه با هک شدن سیستم رأی گیری به مراتب مشکل‌تر است.

انتشار اخبار جعلی یکی از مهمترین استراتژی های سیاست خارجی روسیه به شمار می رود و شبکه های اجتماعی به این کشور کمک کرده اند تا دامنه اقدامات خود را گسترش دهد. آژانس های اطلاعاتی آمریکا به کنگره در مورد ادامه دار بودن این کمپین ها در انتخابات های ریاست جمهوری آینده هشدار داده اند.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اواخر سال جاری میلادی برگزار می شود و سیستم های رأی گیری این کشور طعمه خوبی برای هکرهای روس به شمار می روند. بر اساس گزارش کمیته اطلاعاتی مجلس سنا، روسیه در انتخابات ریاست جمهوری قبلی این کشور سیستم های رأی گیری در تمام ۵۰ ایالت آمریکا را هدف گرفته بوده که البته به دستکاری شدن آرا منتهی نشده است.

مدیر FBI اشاره کرد که در حال حاضر شواهدی مبنی بر هدف‌گیری زیرساخت های انتخاباتی آمریکا همانند آنچه در سال ۲۰۱۶ مشاهده شد، در دست نیست اما اضافه کرد که دروغ پراکنی های روسیه در شبکه های اجتماعی کاهش پیدا نکرده اند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato