ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تولید ناخالص داخلی
تکنولوژی

۱۰ ثروتمند اول دنیا مجموعا دو برابر تولید ناخالص داخلی ایران پول دارند

مجموع ثروت ۱۰ فرد ثروتمند دنیا از تولید ناخالص ملی ۸۵ کشور جهان بیشتر است. براساس دیتای به دست آمده توسط وبسایت Learnbonds.com ده فرد نخست جدول ثروتمندترین های دنیا مجموعا ۸۵۸.۱ میلیارد دلار ثروت دارند ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۰

مجموع ثروت ۱۰ فرد ثروتمند دنیا از تولید ناخالص ملی ۸۵ کشور جهان بیشتر است. براساس دیتای به دست آمده توسط وبسایت Learnbonds.com ده فرد نخست جدول ثروتمندترین های دنیا مجموعا ۸۵۸.۱ میلیارد دلار ثروت دارند و نکته جالب آنکه این جدول در قُرق آمریکایی هاست.

براساس گزارش اختصاصی صندوق بین المللی پول که در اکتبر سال ۲۰۱۹ منتشر شد مجموع تولید ناخالص داخلی ۸۵ کشور فقیر دنیا برابر با رقم ۸۱۳.۵ میلیارد دلار است و ثروت ۱۰ فرد اول دنیا در جدول ثروتمندترین ها از این رقم فراتر می رود.

نکته جالب اینکه تولید ناخالص داخلی عربستان سعودی با وجود آنکه یکی از تولیدکنندگان اصلی نفت در دنیاست کمی از مجموع ثروت این ده نفر کمتر است. تولید ناخالص داخلی این کشور برابر با ۷۷۹.۲۹ میلیارد دلار برآورد شده و جایگاه هجدهم جهان را از این لحاظ در اختیار دارد.

تصویری از خودروهای لوکس و گرانقیمت اتباع عربستان سعودی

در عین حال مجموع ثروت ۱۰ فرد پولدار دنیا تقریبا دو برابر تولید ناخالص ملی ایران (رقم ۴۵۸.۵ میلیارد دلار) است و از این لحاظ این ده نفر حتی بلژیک را هم با تولید ناخالص ملی ۵۱۷ میلیارد دلار پشت سر می گذارند.

این دیتا همچنین نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی هیچکدام از کشورهای آفریقایی از مجموع ثروت این ده نفر فراتر نمی رود. نیجریه با تولید ناخالص داخلی ۴۴۶.۵۴۳ میلیارد دلار بالاترین جایگاه را در میان کشورهای قاره سیاه دارد؛ یعنی ۴۷.۹ درصد ثروت این ده نفر.

آفریقای جنوبی نیز با تولید داخلی ۳۵۸.۸۳ میلیارد دلار جایگاه بعدی این جدول را در اختیار دارد. کشورهای آفریقایی مجموعا ۲.۴ تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی دارند که تقریبا سه برابر مجموع ثروت ده نفر نخست دنیاست.

تا فوریه ۲۰۲۰ جف بزوس مدیرعامل آمازون عنوان ثروتمندترین فرد دنیا را در اختیار دارد. ثروت خالص او برابر با ۱۲۳.۵۰ میلیارد دلار برآورد شده است. او این ثروت را از طریق آمازون (بزرگترین وبسایت خرده فروشی دنیا) و البته نشریه واشنگتن پست کسب کرده است. این رقم بدان معناست که بزوس جایگاهی بالاتر از ۱۲۸ کشور انتهایی این جدول در اختیار دارد.

برنار آرنو موسس سفورا و لویی ویتون

بیل گیتس موسس مایکروسافت نیز با در اختیار داشتن ثروتی برابر با ۱۱۲.۶۰ میلیارد دلار جایگاه دوم جدول جهانی را در اختیار دارد و پس از او برنار آرنو و خانواده اش قرار دارند که با در اختیار داشتن ثروتی معادل با ۱۰۸۰ میلیارد دلار در جایگاه سوم این جدول قرار می گیرند. آرنو ثروت خود را با ایجاد برندهایی نظیر لویی ویتون و سفورا کسب کرده است.

وارن بافت رئیس برکشایر هثوی با ثروت ۹۰.۴۰ میلیارد دلاری اش در جایگاه چهارم این جدول قرار دارد. او ثروت خود را از هلدینگ هثوی کسب کرده که ۶۰ شرکت مختلف از جمله کمپانی بیمه ای Geico و دوراسل را زیر چتر خود دارد. در جایگاه پنجم این جدول نیز آمانسیو اورتگا موسس برند زارا قرار دارد که ثروت او برابر با ۷۸.۱۰ میلیارد دلار برآورد شده.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • DaaVooD
  DaaVooD | ۲۴ بهمن ۱۳۹۸

  اگر نفت نداشتیم شاید در حد اریتره یا کومور بودیم. بماند که الان هم با دزدی که از زمان احمقی نژاد شروع شد، کمی از کشورهای جنگ زده نداریم

  • آریا
   آریا | ۲۶ بهمن ۱۳۹۸

   دزدی از 41 سال پیش شروع شد

   • ali
    ali | ۱۴ اسفند ۱۳۹۸

    آره درست میگی دزدی از 41سال پیش شروع شد
    چون چیزی برای دزدیدن وجود داشت

مطالب پیشنهادی