کنفرانس بین‌المللی فیسبوک به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد

کنفرانس بین‌المللی فیسبوک به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد

فیسبوک کنفرانس مارکتینگ سالانه خود در سان فرانسیسکو را کنسل کرده است. علت این کار ترس از دامن زدن به شیوع ویروس کرونا عنوان شده که تاکنون جان ۱۵۲۶ نفر را گرفته و ۶۷۰۸۸ نفر را آلوده کرده است.

این کنفرانس که هر ساله در سان فرانسیسکو برگزار می‌شود، پذیرای بیش از ۴ هزار نفر است که در آن فیسبوک از استراتژی‌های جدید بازاریابی خود رونمایی می‌کند. با این حال با توجه به شیوع بی‌رویه ویروس کرونا (COVID_19) این غول شبکه‌های اجتماعی تصمیم گرفت تا کنفرانس امسال خود را لغو کند. سخنگوی فیسبوک در این رابطه گفته است:

اولویت اول ما سلامت و امنیت تیم‌هایمان است و به همین دلیل و صرفا به دلیل پیش‌گیری و احتیاط، کنفرانس بین‌المللی بازاریابی خود را به دلیل ریسک بالای ابتلا به ویروس کرونا لغو می‌کنیم.

فیسبوک

البته فیسبوک اولین شرکتی نیست که کنفرانس خود را لغو می‌‌کند. روز چهارشنبه نیز اعلام شد که بزرگ‌ترین نمایشگاه موبایل یا همان MWC، به دلیل کاهش شیوع ویروس کرونا لغو شده است. البته پیش از این که انجمن GSM به صورت رسمی این قضیه را اعلام کند، بسیاری از شرکت‌کننده‌ها در این مراسم نظیر اینتل، سونی، HMD، ویوو، نوکیا، سیسکو و دیگران از حضور در این مراسم انصراف داده بودند.

کرونا ویروس که از کشور چین شایع شده، تاکنون بیش از ۶۷ هزار نفر را آلوده کرده و بیش از ۱۵۰۰ نفر را کشته است. البته آمار مبتلایان و جان‌باختگان بیشتر مربوط به خود چین بوده و دیگر کشورها تلفاتی مانند چین را گزارش نکرده‌اند. با این حال شیوع این ویروس بر صنعت تکنولوژی تاثیر منفی گذاشته و تاکنون باعث تعطیلی کارخانه‌ها و فروشگاه‌ها، کاهش تولیدات و تاخیر در عرضه محصولات شده است.

هنوز درمانی برای این ویروس خطرناک معرفی نشده و از همین رو بسیاری از شرکت‌های تکنولوژی محور برای حفاظت از جان کارمندان، اکثر برنامه‌ها و کنفرانس‌های خود را لغو می‌کنند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato