همه چیز درباره آیفون 13
نرم افزار انتخاباتی مایکروسافت برای اولین بار آزمایش می شود

نرم افزار انتخاباتی مایکروسافت برای اولین بار آزمایش می شود

مایکروسافت از سال گذشته میلادی در حال توسعه نرم افزار برای دستگاه های رأی گیری است. این نرم افزار برای اولین بار در انتخابات واقعی آزمایش می شود.

شهروندان منطقه فولتن (Fulton) ایالت ویسکانسین آمریکا امروز (۱۸ فوریه) نمایندگان دیوان عالی این ایالت را از طریق دستگاه های رأی گیری که با نرم افزار ElectionGuard مایکروسافت اجرا می شوند، انتخاب خواهند کرد.

در این انتخابات آرای چند صد نفر به کمک نرم افزار ElectionGuard جمع آوری خواهد شد و در صورتی که آزمایش موفقیت آمیز باشد، از این پلتفرم در دیگر دستگاه های رأی گیری نیز استفاده خواهد شد.

نرم افزار ElectionGuard

پلتفرم مورد بحث به گونه ای طراحی شده که از طریق رمزگذاری هم‌ریختی (Homomorphic Encryption) از آرای شرکت کنندگان محافظت کرده و برای بالا رفتن امنیت، نسخه کاغذی را نیز ایجاد می کند. رمزگذاری هم ریختی در عین حفظ رمزگذاری آرا، آنها را شمارش می کند.

برای استفاده از این پلتفرم ابتدا رأی دهنده نامزدهای مورد نظر خود را از طریق نمایشگر لمسی انتخاب کرده و آنها را تأیید می کند. سپس دستگاه به طور همزمان به او نسخه کاغذی رأی و کد رهگیری تحویل می دهد.

کاربر نسخه کاغذی را در صندوق انتخاباتی انداخته و با مراجعه به وب سایت انتخابات و استفاده از کد رهگیری، از شمارش رأی خود و همچنین تغییر نیافتن آن اطمینان حاصل می کند. کد رهگیری رأی کاربر را فاش نمی کند؛ بنابراین شرکت های شخص ثالث نمی توانند از آرا باخبر شوند.

کیت ElectionGuard از اپ های تأیید کننده شخص ثالث نیز پشتیبانی کرده و به کمک آنها می توان شمارش و عدم تغییر آرا را بررسی کرد. این کیت با سخت افزارهایی همچون سرفیس و کنترلر Xbox Adaptive نیز سازگار بوده و به کمک آنها نیز می توان رأی داد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato