اسپیس ایکس شهروندان عادی را به مدار زمین می‌فرستد

اسپیس ایکس شهروندان عادی را به مدار زمین می‌فرستد

شرکت اسپیس ایکس قصد دارد اواخر سال ۲۰۲۱ یا اوایل ۲۰۲۲ حداکثر چهار نفر را برای سفر به دور زمین به فضا حمل کند.

اسپیس ایکس به همین منظور با یک شرکت توریسم فضایی با نام Space Adventures قرارداد همکاری امضا کرده است. این شرکت در گذشته هفت شهروند عادی را با فضاپیمای سایوز روسیه به ایستگاه فضایی بین المللی حمل کرده است.

Crew Dragon

شرکت Space Adventures هزینه چنین سفری را فاش نکرد. به طور کلی این شرکت و اسپیس ایکس جزئیات این سفر از جمله نوع تمریناتی که مسافران باید قبل از سفر انجام دهند را افشا نکردند. البته شرکت های مورد بحث گفتند که توریست ها با مدل سرنشین دار فضاپیمای کرو دراگون (Crew Dragon) به فضا پرتاب شده و بر فراز ایستگاه فضایی بین المللی به دور زمین گردش خواهند کرد.

اسپیس ایکس طبق قرارداد با ناسا برای حمل فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی، در چند سال گذشته در حال توسعه و آزمایش مدل سرنشین دار فضاپیمای کرو دراگون بوده است. مدل بدون سرنشین این فضاپیما سالهاست محموله ها را به ایستگاه فضایی بین المللی حمل می کند. این شرکت ماه گذشته میلادی سیستم لغو پرتاب (LAS) کپسول کرو دراگون را با موفقیت آزمایش کرد.

یاسوکو مائزاوا، میلیاردر ژاپنی و یکی از مسافران سفر به دور ماه.

ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس سالهاست که برای فراگیر کردن توریسم فضایی تلاش می کند و با خوش بینی زیاد به دنبال انجام هر چه زودتر سفرهای تفریحی به فضاست. این شرکت اوایل سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که در قرارداد با دو مشتری که مبلغ قراردشان فاش نشده، آنها را با کپسول کرو دراگون و راکت فالکون هوی (Falcon Heavy) به دور ماه حمل خواهد کرد.

اسپیس ایکس در آن زمان وعده داد که این سفر تا پایان سال ۲۰۱۸ انجام خواهد گرفت. البته چنین سفری انجام نشد و سپتامبر ۲۰۱۸ این شرکت اعلام کرد که یک نفر از دو مشتری ثبت نام شده را با راکت در دست ساخت خود با نام Big Falcon به سفر به دور ماه خواهد برد. این فرد «یاسوکو مائزاوا» (Yusaku Maezawa) نام داشته و میلیاردر ژاپنی و بنیانگذار بزرگ ترین خرده فروشی آنلاین لباس ژاپن است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato