وزیر ارتباطات: حملات سایبری هفته گذشته، اثر زیادی نداشت

وزیر ارتباطات با اشاره به آمادگی این وزارتخانه برای برگزاری انتخابات مجلس اعلام کرده که حملاتی که طی دو هفته گذشته رخ داده، با قدرت دفاعی دفع شد و اثر زیادی روی سیستم‌های اصلی کشور نداشته است.

«محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس در روز جمعه، تصریح کرده که وضعیت اینترنت در کشور خوب است و مشکلی از بابت حملات سایبری در روزهای گذشته وجود ندارد؛ امری که کاربران در شبکه‌های اجتماعی آن را به شکل دیگری توصیف می‌کنند و نظرات متفاوت‌تری نسبت به اظهارات وزیر جوان را به اشتراک می‌گذارند.

در روزهای گذشته اختلال‌های بیشتری در دسترسی کاربران به اینترنت در داخل ایران مشاهده و گزارش شده است. «امیر ناظمی»، رئیس سازمان فناوری اطلاعات و معاون وزیر ارتباطات، تایید کرد که اختلال‌های اخیر ناشی از حمله سایبری به زیرساخت‌های کشور هستند و حاکمیت نقشی در کاهش کیفیت اینترنت نداشته است.

آنطور که گزارش‌ها و اخبار منتشر شده در این چند روز می‌گویند؛ حملات سایبری رخ داده در ایران در هفته گذشته گسترده‌ترین حمله تجربه‌شده در تاریخ ایران علیه زیرساخت‌های کشور بوده و به گفته برخی مسئولان شرکت ارتباطات زیرساخت ایران، پیش از این نظیر نداشته است. هنگام بروز این اختلالات وب‌سایت نت‌بلاکس، که ترافیک اینترنت سراسر جهان را رصد می‌کند، از افت ۷۵‌درصدی ارتباط اینترنتی در ایران در روز ۱۹ بهمن ماه خبر داد.

آنطور که مسئولان وزارت ارتباطات اعلام کرده بودند، این حملات DDoS سازمان یافته بسیار گسترده است و از خارج و حتی داخل کشور به زیرساخت‌ها صورت گرفته است.

سرور ابری

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟