ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

برنی سندرز
تکنولوژی

روسیه توسط ترول‌های اینترنتی به کمپین انتخاباتی رقیب ترامپ کمک می‌کند

دیروز اخباری منتشر شد که از حمایت روسیه برای برنده شدن مجدد دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو می‌گفت. امروز اما خبرها حاکی از کمک به برنی سندرز هستند و به نظر می‌رسد ...

کورش چایچی
نوشته شده توسط کورش چایچی | ۳ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۰

دیروز اخباری منتشر شد که از حمایت روسیه برای برنده شدن مجدد دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو می‌گفت. امروز اما خبرها حاکی از کمک به برنی سندرز هستند و به نظر می‌رسد روسیه هنوز به جمع بندی نرسیده که از چه کسی باید حمایت کند.

جزئیات کمی از کمک‌رسانی های روسیه به کمپین انتخاباتی برنی سندرز وجود دارد ولی در هر صورت کاخ سفید، در جریان دخالت‌های روسیه در کمپین‌های انتخاباتی برنی سندرز قرار گرفته‌اند. خود شخص سندرز در این رابطه بیایه‌ای صادر کرده است که در ادامه با هم می‌خوانیم:

برخلاف دونالد ترامپ، من ولادیمیر پوتین را به عنوان دوست خوبم در نظر نمی‌گیرم. او یک قلدر مستبد است که قصد دارد دموکراسی در روسیه را از بین ببرد و با احزاب مخالف دولت خود، با زورگویی رفتار می‌کند. من به شدت مخالف تلاش‌های آن‌ها و هر قدرت خارجی دیگری که سعی دارد در انتخابات ما اختلال ایجاد کند، هستم.

برنی سندرز

این اقدامات روسیه دقیقا مانند اتفاقاتی است که در سال ۲۰۱۶ رخ داد. در آن سال، ترول‌های روسی با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌هایی مانند فیسبوک و روسیه، کاندیداتوری برنی سندرز و هیلاری کلینتون را خدشه‌دار کرده بودند. از همین رو از برنی سندرز در رابطه با گروه‌های آنلاینی که قصد دارند او را تبلیغ کنند و با نام برنی بروز (Bernie bros) شناخته می‌شوند سوال پرسیده شده. او در پاسخ گفت:

همه ما سال ۲۰۱۶ را به یاد می‌آوریم و چیزی که به یاد می‌آوریم تلاش‌های روسیه و دیگران برای دخالت در انتخابات ما و تفرقه انداختن میانمان بود. من نمی‌گویم که دقیقا این اتفاقات تکرار خواهد شد، ولی اگر تکرار شود، متعجب نمی‌شوم.

در همین راستا، مقامات امنیتی آمریکا چندی پیش گزارش داده بودند که کشور‌های خارجی سعی دارند، دونالد ترامپ را دوباره رئیس جمهور ایالات متحده کنند و به همین دلیل، دونالد ترامپ، رئیس سازمان اطلاعات ملی آمریکا را نیز اخراج کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی