ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ارسال تجهیزات استراتژیک به ایران برای گیگابایت دردسرساز شد

دولت تایوان یکی از زیر مجموعه های گیگابایت را به خاطر ارسال محصولاتی به ایران جریمه کرده است. تایوان علی رغم روابط دیپلماتیک با ایران از دستورالعمل های آمریکا برای اعمال محدودیت های تجاری و ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۴ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۹

دولت تایوان یکی از زیر مجموعه های گیگابایت را به خاطر ارسال محصولاتی به ایران جریمه کرده است.

تایوان علی رغم روابط دیپلماتیک با ایران از دستورالعمل های آمریکا برای اعمال محدودیت های تجاری و صادرات به کشورهای خارجی پیروی می کند. در همین راستا دفتر تجارت خارجی این کشور فهرستی بلند بالا از اقلامی تهیه کرده که صادرات آنها به ایران به خاطر تحریم ممنوع است؛ فهرستی که کمپانی گیگابایت جدیدا قربانی آن است.

گیگابایت یکی از نام های شناخته شده دنیای فناوری در ایران است و محصولات مختلفی از سرور گرفته تا مادربورد را به بازار داخل عرضه می کند اما ارسال تجهیزاتی استراتژیک به ایران برای آنها دردسرساز شده است. اخیرا یکی از زیر مجموعه های این کمپانی که در زمینه تولید تجهیزات شبکه و مخابرات فعالیت دارد «تجهیزات استراتژیک بسیار پیشرفته» را بدون دریافت مجوز از «دفتر تجارت خارجی» تایوان به ایران ارسال کرده است.

تحریم های آمریکا
کارکنان گیگابایت در حال خروج از دادگاه

ظاهرا ارسال این محموله با توجه به تحریم های آمریکا قانونی نبوده است. در پی این اقدام پلیس تایوان دفاتر گیگابایت را بازرسی و چندین نفر از مدیران و کارکنان کلیدی را نیز بازجویی کرده است. هر چند هنوز تحقیقات جریان دارد و اتهامی علیه گیگابایت مطرح نشده اما دادگاه از همین حالا  Yi Tai Li، مدیر زیر مجموعه مذکور و خود این واحد را به ترتیب به پرداخت ۶۵۰۰ و ۱۶۴۴ دلار جریمه محکوم کرده است.

گیگابایت ارسال این محموله به ایران را یک اشتباه مدیریتی ناشی از ایراداتی در نرم افزار ERP عنوان کرده است. این شرکت با ارسال نامه ای به بورس اوراق بهادار تایوان تاکید کرده که ارزش این محموله از ۲۵۰۰ دلار فراتر نمی رود اما با این وجود مانع فروش آن در ایران شده و به مبدا باز گردانده است.

 

تماشا کنید: دیپ فیک ایلان ماسک و جف بزوس در نقش بازیگران استارترک

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی