یک قاچاقچی مواد 58 میلیون دلار بیت کوین را به خاطر اشتباه صاحب خانه از دست داد

یک قاچاقچی مواد 58 میلیون دلار بیت کوین را به خاطر اشتباه صاحب خانه از دست داد

یک فرد ایرلندی که اخیراً به جرم فروش مواد مخدر دستگیر شده است، شش هزار بیت کوین به ارزش تقریبی ۵۸ میلیون دلار را به خاطر اشتباه صاحب خانه‌اش از دست داد.

«کلیفتون کالینز» (Clifton Collins) طی سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ با پول به دست آمده از پرورش و فروش ماری جوانا، ۶ هزار بیت کوین خرید اما صاحب خانه اش کدهای دسترسی به آنها را دور انداخت.

کالینز ۴۹ ساله سال ۲۰۱۷ به جرم پرورش و فروش ماری جوانا دستگیر و به پنج سال زندان محکوم شد. صاحب خانه کالینز پس از این اتفاق بسیاری از دارایی های شخصی او را حین تمیز کردن اتاقش روانه سطل زباله کرد. یکی از این دارایی ها، کاغذی بود که درون کیف قلاب ماهیگیری جاسازی شده بود و روی آن کدهای بیت کوین به ارزش ۵۸ میلیون دلار نوشته شده بودند.

مواد فروش ایرلندی بیت کوین های خود به ارزش 58 میلیون دلار را از دست داد

کالینز سال ۲۰۱۷ برای حفاظت از دارایی های دیجیتالی خود، شش هزار بیت کوینش را در ۱۲ اکانت پخش کرد. او کدهای دسترسی به آنها را روی یک ورقه A4 پرینت و آنرا درون کیس قلاب ماهیگیری خود پنهان کرد. البته او حتی با پیدا کردن کاغذ نیز نمی تواند به بیت کوین هایش دسترسی پیدا کند، چون پلیس ایرلند آنها را به دلیل کسب شدن از روش های غیرقانونی مصادره کرده است.

رمزارز از طریق کیف پول الکترونیکی خریداری می شود. زمانی که کاربر بیت کوین خریداری می کند، کیف پول الکترونیکی به وی کدی می دهد که برای دسترسی به آن ضروری است. هر کسی که کد را داشته باشد می تواند به کیف پول دسترسی پیدا کرده و بیت کوین را تصاحب کند، به همین دلیل کاربران کدهای خود را در مکان های امن نگهداری می کنند.

در گذشته افراد دیگری نیز دارایی های دیجیتالی خود را از دست داده اند. اواخر سال ۲۰۱۷ یک مرد انگلیسی که از سال ۲۰۰۹ استخراج بیت کوین را شروع کرده بود، هارد دیسک لپ تاپش را حین تمیز کردن اتاق به شکل ناخواسته دور انداخت و ۷۵۰۰ بیت کوین به ارزش تقریبی ۱۲۷ میلیون دلار را از دست داد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato