وزارت بهداشت خبر داد: ۳ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافتند

وزارت بهداشت خبر داد: ۳ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافتند

مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت خبر از بهبود سه تن از مبتلایان به ویروس کرونا داد و اعلام کرد این افراد از بخش مراقبت‌های ویژه به بخش‌های عادی منتقل شدند و امروز صبح با بهبودی کامل مرخص شدند.

عصر دیروز، دکتر «محمدرضا هاشمیان» پزشک بیمارستان مسیح دانشوری که در زمینه خدمات کرونا فعالیت دارد، با یک استوری اینستاگرامی خبر از بهبود یک جوان ۲۵ ساله در این بیمارستان داده بود و حالا به نظر می‌رسد این خبر با بهبود دو تن دیگر به صورت رسمی تایید شده است. طبق شنیده‌ها، دو فرد بهبود یافته در تهران ۲۵ و ۲۹ ساله بودند و سن و سال جنسیت نفر سوم که در اراک بوده مشخص نیست.

کیانوش جهانپور، مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت گفته که سه گزارش مستند وجود دارد که یکی مربوط به پزشکان در اراک است که در روند بهبودی قرار دارد و از بخش مراقبت‌های ویژه خارج شده و در بخش عادی قرار دارد و دو تن دیگر نیز در تهران بوده‌اند:

«یک بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری بهبود یافته است؛ همچنین یک بیمار در بیمارستان فیروزگر و یک بیمار در اراک که شرایط مطلوبی نداشته اند، خوشبختانه از آی. سی. یو به بخش انتقال داده شده و اکنون حال عمومی بیماران خوب است و مرخص شده‌اند.»

طبق گزارش‌های موجود، آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری حداکثر حدود سه درصد است. جهان پور در همین زمینه تصریح کرد: «به نظر می‌آید رفتار این ویروس در کشور ما نباید خیلی متفاوت با سایر مناطق باشد. به هر حال بهبود این سه مورد مبتلا به کرونا بسیار نویدبخش است.»

او در پاسخ به این سوال که این بیماران همانند مبتلایان چینی، بعد از بهبود مجدد، به کرونا ویروس مبتلا می‌شوند یا خیر بیان کرد: «این یک بیماری نوپدید است، بنابراین بررسی‌ها و تحقیقات محققان نشان می‌دهد که این بیماری، چرا و چگونه می‌تواند، بازگردد.»

باید گفت در مقابل بیش از ۲۵ هزار تن از مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، معادل ۳۱.۶ درصد آنها بهبود یافته‌اند که بیشترین تعداد گزارش شده پس از چین در سنگاپور بوده است. هنوز درمان قطعی این بیماری یا واکسن و دارویی برای درمان آن، کشف و شناسایی نشده و همانطور که اعلام شد حتی برخی پزشکان چینی اعلام کرده‌اند که احتمال بازگشت این بیماری پس از مشاهده علائم بهبود وجود دارد.

جدول زیر به ارائه آماری از بهبود یافتگان ویروس کرونا در تمام جهان تعلق دارد و از سایت Worldometers استخراج شده است؛ لازم به ذکر است آمار متعلق به ایران این جدول به روز رسانی شده است.

درصد بهبودیافتگان تعداد بهبود یافتگان درصد مرگ و میر شمار قربانیان شمار مبتلایان کشور/مکان رتبه
۳۲.۳ ۲۴۹۹۲ ۳.۳ ۲۵۹۳ ۷۷۳۴۵ چین ۱
۲.۶ ۲۲ ۰.۹ ۸ ۸۳۳ کره‌جنوبی ۲
۲.۴ ۱۷ ۰.۴ ۳ ۶۹۱ کشتی دایاموند پرنسس ۳
۰.۹ ۲ ۲.۲ ۵ ۲۲۴ ایتالیا ۴
۱۵.۷ ۲۳ ۰.۷ ۱ ۱۴۶ ژاپن ۵
۵۷.۳ ۵۱ ۰ ۰ ۸۹ سنگاپور ۶
۲۴ ۱۹ ۲.۵ ۲ ۷۹ هنگ‌کنگ ۷
۴.۶ ۳ ۱۸.۷ ۱۲ ۶۴ ایران ۸
۶۰ ۲۱ ۰ ۰ ۳۵ تایلند ۹
۲۰ ۷ ۰ ۰ ۳۵ آمریکا ۱۰
۶.۶ ۲ ۳.۳ ۱ ۳۰ تایوان ۱۱
۵۰ ۱۱ ۰ ۰ ۲۲ استرالیا ۱۲
۸۱.۸ ۱۸ ۰ ۰ ۲۲ مالزی ۱۳
۹۳.۷ ۱۵ ۰ ۰ ۱۶ ویتنام ۱۴
۸۷.۵ ۱۴ ۰ ۰ ۱۶ آلمان ۱۵
۲۳ ۳ ۰ ۰ ۱۳ امارات ۱۶
۶۱.۵ ۸ ۰ ۰ ۱۳ بریتانیا ۱۷
۸۳.۳ ۱۰ ۸.۳ ۱ ۱۲ فرانسه ۱۸
۶۰ ۶ ۰ ۰ ۱۰ ماکائو ۱۹
۳۰ ۳ ۰ ۰ ۱۰ کانادا ۲۰
۱۰۰ ۳ ۰ ۰ ۳ هند ۲۱
۶۶.۶ ۲ ۳۳.۳ ۱ ۳ فیلیپین ۲۲
۰ ۰ ۰ ۰ ۳ کویت ۲۳
۱۰۰ ۲ ۰ ۰ ۲ اسپانیا ۲۴
۱۰۰ ۲ ۰ ۰ ۲ روسیه ۲۵
۰ ۰ ۰ ۰ ۲ اسرائیل ۲۶
۱۰۰ ۱ ۰ ۰ ۱ کامبوج ۲۷
۱۰۰ ۱ ۰ ۰ ۱ نپال ۲۸
۱۰۰ ۱ ۰ ۰ ۱ فنلاند ۲۹
۱۰۰ ۱ ۰ ۰ ۱ مصر ۳۰
۰ ۰ ۰ ۰ ۱ بحرین ۳۱
۰ ۰ ۰ ۰ ۱ افغانستان ۳۲
۰ ۰ ۰ ۰ ۱ لبنان ۳۳
۰ ۰ ۰ ۰ ۱ عراق ۳۴
۰ ۰ ۰ ۰ ۱ سوئد ۳۵
۱۰۰ ۱ ۰ ۰ ۱ بلژیک ۳۶
۱۰۰ ۱ ۰ ۰ ۱ سریلانکا ۳۷

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato