ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گزارش مالی اپل
تکنولوژی

بازگشایی کارخانجات اپل در چین بدنبال مهار نسبی کرونا ویروس

تیم کوک مدیرعامل اپل روز گذشته اعلام کرد کارخانجاتی که در چین محصولات این شرکت را تولید می کنند در حال بازگشایی هستند چراکه چین کرونا ویروس را تحت کنترل درآورده است. کوک این صحبت ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۹ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۰

تیم کوک مدیرعامل اپل روز گذشته اعلام کرد کارخانجاتی که در چین محصولات این شرکت را تولید می کنند در حال بازگشایی هستند چراکه چین کرونا ویروس را تحت کنترل درآورده است. کوک این صحبت ها را در مصاحبه  اخیرش با شبکه فاکس مطرح کرده که قرار است به زودی منتشر شود.

به نظرم چین کرونا ویروس را تحت کنترل در آورده است. منظورم این است که اگر به اعداد نگاه کنیم روز به روز این ارقام کم و کمتر می شوند و به همین خاطر نظرم در این باره مثبت است.

در مورد تامین کنندگان هم باید بگویم که ما با تعدادی از آنها در ارتباطیم؛ آیفون در هر نقطه ای از دنیا ساخته می شود. قطعات کلیدی این گوشی از آمریکا تامین می شوند و البته برخی قطعات کلیدی آن در چین تولید می شوند.

از آنجایی که یکسری از این قطعات در چین تولید می شوند ما کارخانجات خود در آنجا را بازگشایی کردیم تا بتوانند تحت شرایطی کار خود را از سر بگیرند. این کارخانه ها در حال باز شدن هستند. آنها همچنین در حال افزایش ساعات فعالیت خود هستند و باور دارم که با این تدابیر می توانند به وضعیت عادی برگردند و ما حالا در فاز سوم از وضعیت افزایش تولید هستیم.

البته از نظر تکنیکی حق با کوک است و طبق اعلام مقامات چینی شمار موارد ابتلا در چین در حال کاهش است اما شیوع این بیماری به تازگی در نواحی دیگری از دنیا از جمله کره جنوبی، ایتالیا و ایران خودمان شروع شده است. بنابراین روشن است که پیامدهای اقتصادی ظهور و صعود این بیماری مهلک همچنان به قوت خود باقی هستند و مشخص نیست که شیوع ادامه دار آن چطور قرار است بر جنبه های مختلف کسب و کار، سفر، سلامت و سیاست اثر بگذارد.

سوال دیگری که در این رابطه مطرح می شود این است که کوک چرا این حرفها را مطرح کرده است. به نظر می رسد که او با این اظهارات قصد دارد این اطمینان را به سرمایه گذاران اپل بدهد که کسب و کار شرکت در کمال صحت و سلامت است و به نوعی نگرانی آنها از بابت کاهش ارزش سهام اپل طی هفته های اخیر را مرتفع کند.

هفته گذشته این شرکت در اقدامی کم سابقه اعلام کرد که اثرات جهانی شیوع کرونا ویروس می تواند باعث پایین آمدن درآمدهای این شرکت در سه ماهه دوم امسال شود. علت این پیش بینی هم آن است که شیوع کرونا ویروس بر تولید آیفون اثر گذاشته و تا حدودی آن را مختل کرده است. اپل همچنین اعلام کرده کارخانجات تولید اپل بازگشایی شده اند اما افزایش تولید آنها با سرعتی که پیش بینی شده بود جلو نمی رود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی