فرمانده عملیات مدیریت کرونا: زمان پایان کرونا در کشور به مردم بستگی دارد

فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران معتقد است که زمان پایان کرونا به مردم بستگی دارد و اقداماتی نظیر بهداشت همگانی است که می‌تواند از چرخه این ویروس جلوگیری نماید.

«علیرضا زالی» اعلام کرد که شکست این ویروس به خود مردم و رعایت بهداشت همگانی و شخصی آنها بستگی دارد. او همچنین در مورد تقلیل ساعت کارها گفته که این اقدام از این سبب انجام شده که کمترین میزان تماس و استقرار فیزیکی برای شهروندان صورت بگیرد. او همچنین تاکید کرده که جلسات اداری، فرضیه نماز و تناول غذا در ادارات نیز نباید به طور انبوه انجام شود.

بیش از ده روز است که از اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور می‌گذرد و حالا بر اساس آخرین آمار رسمی ۴۳ نفر بر اثر آن فوت کردند؛ آماری که برخی از مردم از جمله تعدادی از نمایندگان مجلس معتقدند چندان صحیح نیست ولی در حال حاضر این آخرین آمار فوتی‌های اعلام شده توسط وزارت بهداشت محسوب می‌شود:

«۵۲ نفر در تهران، ۲۱ نفر در قم، ۱۷ نفر در گیلان، ۲۲ نفر در گلستان،  ۱۲ نفر در اصفهان، ۱۸ نفر در مرکزی (اراک و ساوه)، ۱۲ نفر در مازندران، یک نفر در خراسان جنوبی، یک نفر در ایلام، ۸ نفر در فارس، ۶ مورد در آذربایجان شرقی، ۳ نفر در اردبیل، ۸ نفر در البرز، ۴ نفر در سمنان، ۵ نفر در کردستان، ۶ نفر در قزوین، ۴ نفر در خوزستان، یک نفر در سیستان و بلوچستان و ۴ مورد در یزد هستند.»

پیش‌تر سازمان جهانی بهداشت از ایران خواسته بود که در زمینه ارائه آمار دقیق مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا تلاش کند. به گفته دبیرکل این سازمان، تاکنون حدود صد نفر از مبتلایان به کرونا، از ایران به یازده کشورهای جهان سفر کرده‌اند.

شیوع این ویروس در کشورهای جدیدی نیز آغاز شده و به همین خاطر دیروز سازمان جهانی بهداشت خطر ویروس کرونا در جهان به وضعیت «بسیار خطرناک» تغییر داد.

Mobit

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟