واکنش عجیب استرالیایی‌ها به شیوع ویروس کرونا

واکنش عجیب استرالیایی‌ها به شیوع ویروس کرونا

مردم دنیا از ترس قحطی ناشی از شیوع ویروس کرونا در حال خالی کردن قفسه های فروشگاه ها هستند. نگرانی اصلی مردم تعطیلی فروشگاه ها و اعمال محدودیت های شدید گمرکی همانند شهر ووهان است، به همین دلیل در حال انبار کردن کالاهای مختلف از ضدعفونی کننده دست تا کنسرو و کالاهای غیر ضروری مثل دستمال توالت هستند.

البته شیوع ویروس در حال حاضر آنقدر شدید نشده که کمبود اقلام ذکر شده مشکل ساز شود، با این حال هجوم مردم به فروشگاه ها متوقف نشده است. در این بین علاقه مردم استرالیا به انبار کردن دستمال توالت عجیب به نظر می رسد؛ خصوصاً اینکه استرالیا خود تولید کننده دستمال توالت بوده و شیوع ویروس کرونا در حال حاضر تأثیری بر تولید آن نداشته است.

هجوم استرالیایی ها به فروشگاه ها برای خرید دستمال توالت

کمبود دستمال توالت در این کشور تنها یک دلیل دارد و آن هجوم مردم به فروشگاه ها و انبار کردن این محصول فراتر از نیاز است. جالب اینکه مردم استرالیا خودشان هم نمی دانند به چه علت در حال ذخیره کردن دستمال توالت هستند.

ظاهراً علاقه استرالیایی ها به انبار کردن دستمال توالت تنها یک دلیل دارد: تقلید از دیگران. بسیاری از مردم این کشور در مصاحبه با وب سایت ۱۰Daily گفته اند که پس از مشاهده دیگران، از احتمال کمبود این کالا نگران شدند بنابراین به تقلید از آنها این محصول را خریداری کرده اند.

به دنبال این رفتار، بزرگ ترین تولید کننده دستمال توالت در استرالیا مجبور شد برای پاسخگویی به تقاضای بالا، ۲۴ ساعته فعالیت کند. فروشگاه های این کشور محدودیت هایی برای خرید این محصول در نظر گرفته اند به طوری که در بعضی از آنها مشتری تنها مجاز به خرید چهار بسته است.

گفته می شود در یکی از فروشگاه های این کشور پس از چاقوکشی یک نفر بر سر دستمال توالت، پلیس در محل حاضر شد. ظاهراً استرالیایی ها از حالا جنگ و دعوای ناشی از قحطی دنیای پساآخرالزمانی را آغاز کرده اند.

انبار کردن بی مورد دستمال توالت در استرالیا در حال صدمه زدن به قشر کم توان و آسیب پذیر این کشور نیز هست و افرادی که از توانایی مالی مناسبی برخوردار نیستند، نمی توانند این کالا را به تعداد بالا خریداری کنند.

در مجموع چنین رفتاری از استرالیایی ها با توجه به اینکه تنها ۴۲ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در این کشور گزارش شده، عجیب و بی مورد بوده است.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato