اسپیس ایکس سال ۲۰۲۱ سه توریست را به ایستگاه فضایی بین المللی حمل می‌کند

اسپیس ایکس سال ۲۰۲۱ سه توریست را به ایستگاه فضایی بین المللی حمل می‌کند

اسپیس ایکس در قرارداد با استارتاپ اکسیوم اسپیس (Axiom Space)، اواخر سال آینده میلادی سه توریست را در سفری ۱۰ روزه به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد برد.

شهروندان عادی در گذشته با فضاپیمای روسی سایوز (Soyuz) به ایستگاه فضایی بین المللی سفر می کردند، اما در این سفر برای نخستین بار شهروندان عادی با فضاپیمای خصوصی ساخت آمریکا به این ایستگاه حمل خواهند شد. اسپیس ایکس برای این سفر از راکت فالکون ۹ و کپسول کرو دراگون (Crew Dragon) خود استفاده می کند.

اسپیس ایکس سال 2021 سه توریست را به ایستگاه فضایی بین المللی حمل می کند

سفر رفت و برگشت به ایستگاه فضایی بین المللی دو روز طول خواهد کشید، بنابراین مسافران حداقل هشت روز را در این ایستگاه و در کنار فضانوردان مستقر در آن سپری خواهند کرد. بهای بلیت این سفر حدوداً ۵۵ میلیون دلار بوده و تاکنون یکی از صندلی ها رزرو شده است. این سفر پس از ابزار تمایل ناسا به انجام سفرهای تجاری و توریستی به ایستگاه فضایی بین المللی در سال گذشته میلادی، امکان پذیر شده است.

اسپیس ایکس از چند سال قبل در حال ساخت مدل جدید کپسول کرو دراگون به منظور ارسال فضاوردان به فضاست. این شرکت فضایی اواخر دی ماه امسال با آزمایش موفق سیستم لغو پرتاب این کپسول، به دستاورد بزرگ دیگری در مسیر حمل انسان به مدار زمین دست پیدا کرد. فضانوردان ناسا اواخر سال جاری میلادی برای اولین بار با کپسول کرو دراگون به فضا پرتاب خواهند شد.

کپسول کرو دراگون

اسپیس ایکس قصد ندارد در سفرهای توریستی فضایی فقط نقش تاکسی را بازی کند؛ این شرکت برای درآمدزایی از این راه برنامه هایی در سر داشته و در همین رابطه اواخر بهمن ماه در قرارداد با شرکت توریسم فضایی Space Adventures، از ارسال حداکثر چهار شهروند عادی به مدار زمین در اواخر سال ۲۰۲۱ یا اوایل ۲۰۲۲ خبر داد.

اسپیس ایکس در ادامه‌ی برنامه های بلندپروازانه خود قصد دارد در چند سال آینده انسان را در سفر رفت و برگشت به ماه ببرد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato