ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

شیپور آگهی‌‌های مربوط به ماسک و ژل ضد عفونی کننده را با دستور دادستانی حذف کرد

شیپور، از مطرح‌ترین پلتفرم‌های نیازمندی آنلاین، اعلام می‌کند که از انتهای هفته گذشته، با دستور دادستانی کل کشور به تمام پلتفرم‌های نیازمندی آنلاین، مقرر شده تا آگهی‌های مربوط به ژل ضد عفونی کننده و مواد ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۰

شیپور، از مطرح‌ترین پلتفرم‌های نیازمندی آنلاین، اعلام می‌کند که از انتهای هفته گذشته، با دستور دادستانی کل کشور به تمام پلتفرم‌های نیازمندی آنلاین، مقرر شده تا آگهی‌های مربوط به ژل ضد عفونی کننده و مواد دارویی را از بستر خود حذف نمایند. شیپور در بیانیه‌ای که برای دیجیاتو ارسال کرده می‌گوید این دستور را اجرایی کرده و حذف مواردی چون ژل و مواد دارویی را در برنامه خود قرار داده است.

روابط عمومی شیپور گزارش داده که در روزهای درگیری مردم با شیوع ویروس کرونا، این مجموعه بر اساس نامه معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور که خطاب به همه پلتفرم های نیازمندی‌های آنلاین کشور نوشته شده است، همه آگهی‌های دارویی و خوراکی پزشکی را حذف کرده و تنها سازمان نظام پزشکی را مرجع تبلیغات در این حوزه معرفی کرده است.

به نظر می‌رسد این ابلاغیه نیز توسط دیگر پلتفرم‌های نیازمندی آنلاین کشور اجرایی شده و دلیل آن نیز جلوگیری از فعالیت سودجویان و احتکار کنندگان باشد چرا که ممکن است با وجود نظارت‌ها، در بین آگهی‌های موجود برخی قیمت‌های نامتعارف برای این محصولات درج شود. همچنین عدم صحت و اطمینان از کالای حساسی چون کالای پزشکی، می‌تواند از دیگر دلایل ابلاغیه این دستور محسوب شود.

گفتنیست شیپور پیش از این نیز در مواجهه با کرونا تعداد سه هزار ماسک را با هماهنگی با خیریه مهر آفرین به کودکان کار و اقشار در معرض خرید اهدا کرده بود. این اقدام در قالب کمپینی با نام «فرشته باش» انجام شد که تعداد بسیاری از کاربران شیپور نیز از آن حمایت کرده اند.

شایان ذکر است کمبود وسایلی چون ماسک‌های تنفسی و تقلبی بودن بسیاری از محصولات خریداری شده توسط مردم تحت عنوان محلول ضد عفونی کننده، از جمله مشکلاتی است که این روزها مردم درگیر شده در شیوع ویروس کرونا با سودجویان دارند و در این بین قیمت‌گذاری نامتعارف و احتکار برخی محصولات نیز از دیگر مشکلات شهروندان است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی