سقوط ۲۶ میلیارد دلاری بهای ارزهای دیجیتال در پی کاهش قیمت نفت

سقوط ۲۶ میلیارد دلاری بهای ارزهای دیجیتال در پی کاهش قیمت نفت

تغییرات در قیمت نفت و سقوط قیمت آن به ازای هر بشکه، روی ارز‌های دیجیتالی نیز تاثیر گذاشته و شاهد کاهش بی‌سابقه‌ای در ارزش آن‌ها هستیم. بر اساس گزارش‌ها، ارزش کلی رمزارزها با ۲۶.۴۳ میلیارد دلار کاهش روبرو شده است.

تغییرات و سقوط ناگهانی در ارزش ارز‌های دیجیتالی و به خصوص بیت کوین، بیشتر متاثر از تغییرات و نوسان قیمت نفت بوده که به پایین‌ترین میزان آن به ازای هر بشکه رسیده است. دولت سعودی نقش عمده‌ای در این کار داشته و پس از آن که با تصمیم اوپک مبنی بر کاهش تولید موافقت نکرد، قیمت هر بشکه را ۳۰ درصد کاهش داد و ۳۱.۰۲ دلار در نظر گرفت تا جنگی بر سر قیمت نفت راه‌ بیندازد.

ارز‌های دیجیتالی

ارز‌های دیجیتالی نیز از این قضیه بیشترین ضرر را دیدند و حتی بیت کوین به عنوان شاخص‌ترین ارز دیجیتال، ۱۰ درصد افت ارزش داشته است. علاوه بر ارز دیجیتال، بازار بورس هنگ کنگ و ژاپن نیز سقوطی را تجربه می‌کنند. بازار بورس آمریکا نیز از آغاز روز دوشنبه با سقوط شدیدی مواجه خواهد شد. البته بیت کوین تنها ارز دیجیتالی نیست که گرفتار کاهش ارزش شده است.

ارز دیجیتال اتریوم، XRP و بیت کوین کش نیز همگی کاهش ارزش دو رقمی داشته‌اند. با این حال با تمام کاهش‌هایی که در این بازار وجود داشته، ارزش کلی بیت کوین نسبت به زمان مشابه در سال قبل، ۹ درصد افزایش داشته است. همچنین تغییرات ناگهانی در ارزش ارزهای دیجیتال نیز چندان غافلگیر کننده نیست، زیرا ماهیت آن‌ها به گونه‌ای طراحی شده که نوسان بالایی داشته باشند.

این کاهش ارزش، باعث می‌شود که خرید ساده‌تر شود و زمان فعلی را به فرصتی طلایی برای خرید بیت کوین تبدیل می‌کند. بسیاری از تحلیلگران عقیده دارند فجایع انسانی و شوک‌های اقتصادی می‌تواند منجر به چنین نوساناتی شود، ولی سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال، به صورت کلی، مثبت بوده و بازدهی خوبی دارد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato