ویروس کرونا تمامی فروشگاه‌های اپل در خارج از چین را به تعطیلی کشاند

ویروس کرونا تمامی فروشگاه‌های اپل در خارج از چین را به تعطیلی کشاند

ویروس کرونا تمامی فروشگاه‌های اپل در خارج از چین را به تعطیلی کشاند

تنها ساعاتی پس از اعلام برگزاری کنفرانس بین‌المللی توسعه‌دهندگان اپل به صورت آنلاین، این کمپانی تمامی اپل استور‌های خارج از چین را به مدت ۱۳ روز و تا تاریخ ۸ فروردین، تعطیل خواهد کرد.

در نتیجه این تصمیم، تمامی اپل استور‌های فیزیکی که خارج از چین قرار دارند، تا ۸ فروردین تعطیل خواهند شد. همچنین اپل به تمامی کارکنان خود ابلاغ کرده است که در صورت امکان از خانه کار کنند. کمپانی کالیفرنیایی در نظر دارد تا ۱۵ میلیون دلار برای بازیابی فروشگاه‌های خود کنار بگذارد. تیم کوک مدیرعامل اپل در توییتر گفته است:

ما هر کاری که از دستمان بربیاید تا از شیوع ویروس کرونا در محل کارمان جلوگیری کنیم، انجام خواهیم داد.

اپل

اپل همچنین به تمامی کارمندان ساعتی خود ابلاغ کرده است که حقوق آن‌ها پرداخت خواهد شد و تعطیلی اپل استور‌ها تفاوتی در پرداختی‌های آن‌ها ندارد. تیم کوک می گوید:

تجربه‌ای که از چین یاد گرفته‌ایم، به ما یاد می‌دهد که بهترین راه‌حل را برای پاسخ دادن به این معضل جهانی پیدا کنیم. یکی از این تجربه‌ها که پیدا کردن بهترین راه برای کاهش خطرات انتقال ویروس کروناست، افزایش فاصله از افراد دیگر است..

در پی تعطیلی این فروشگاه‌ها، بسیاری از کاربران در رابطه با پشتیبانی از محصولات خود نگران شده‌اند، ولی اپل می‌گوید که فروشگاه‌های آنلاین همچنان باز خواهند بود و در این بازه ۲ هفته‌ای، کاربران می‌توانند از پشتیبانی آنلاین برخوردار شوند. کمپانی کالیفرنیایی برای آن دسته از کارمندانی که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا نتوانستند به صورت معمولی کار کنند، مرخصی پزشکی با حقوق در نظر گرفته است.

مدیرعامل این کمپانی همچنین می‌گوید که به دنبال اجرای سیاست ساعات کاری منعطف است که نسبت به جایگاه هر فردی متفاوت خواهد بود. در کنار راه‌حل‌های فوق، مراکز غربال‌گری و چک دمای بدن در تمامی دفاتر این کمپانی مستقر خواهد شد. او در آخر عنوان می‌کند:

هیچ شکی در چالش‌برانگیز بودن این شرایط وجود ندارد. ما هنوز با قطعیت نمی‌دانیم که چه خطری ما را تهدید می‌کند، ولی انسانیت و تعهدی که در سراسر جهان دیده‌ام، من را تحت تاثیر قرار داده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل