ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

یافتن آسان آدرس مراکز اهدای خون با مسیریاب بلد

شیوع کرونا در کشور باعث شده که عده زیادی از شهروندان از عمل اهدای خون سرباز بزنند و از انجام این کار واهمه داشته باشند. با توجه به اعلام کاهش شدید ذخایر خونی از سوی ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۴

شیوع کرونا در کشور باعث شده که عده زیادی از شهروندان از عمل اهدای خون سرباز بزنند و از انجام این کار واهمه داشته باشند. با توجه به اعلام کاهش شدید ذخایر خونی از سوی سازمان انتقال خون کشور، مسیریاب بلد در منوی کاربری صفحه اول خود امکان نمایش همه مرکز اهدای خون را جهت پیدا کردن نزدیکترین مرکز فراهم کرده است.

در روزهای گذشته مراکز اهدای خون در شهرهای مختلف از کاهش شدید ذخایر خود به دلیل شیوع ویروس کرونا (کووید 19) خبر داده‌اند. کاهش اهداکنند‌گان به این دلیل در ماه اسفند نگرانی‌هایی بابت تامین نیاز بیماران و مراکز درمانی به وجود آورده است. آمار حکایت از این دارد که شاهد کاهش 50 درصدی اهدای خون در سراسر کشور هستیم و این موضوع دشواری‌های زیادی را برپا کرده است.

مسیریاب بلد برای کمک به رفع نگرانی‌ها درباره این موضوع، در نرم‌افزار خود امکانی فراهم کرده است تا با جست‌وجوی کلمه اهدای خون، همه مراکز فعال در شهرها نمایش و مسیریابی به آن‌ها تسهیل شود.

با توجه نیاز مبرم مراکز مختلف به اهدای خون در شرایط گسترش ویروس کرونا، سازمان انتقال خون از ضدعفونی همه مراکز، استریل و استاندارد بودن همه تجهیزات خبر داده‌ و اعلام کرده‌ است که در تمام مراکز، نکات بهداشتی و دستورالعمل‌های علمی رعایت می‌شد تا جای نگرانی برای افراد اهداکننده باقی نماند.

گفتنیست مسئولان سازمان انتقال خون کشور اعلام کرده‌اند که انتقال ویروس کرونا از طریق انتقال خون و دریافت یا تزریق خون به فردی دیگری منتقل نمی‌شود و تاکنون گزارشی در سطح دنیا در انتقال کرونا از اهدای خون چه از طریق اهدا کننده و یا دریافت کننده داده نشده است؛ در عین حال باید توجه کرد که تمام پایگاه های انتقال خون ایران، کلیه استاندارهای جهانی و بهداشتی را رعایت کرده و از وسایل یکبار مصرف استفاده می‌کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی