ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

لامبورگینی تعطیل شد؛ سایه سنگین ویروس کرونا بر سر اقتصاد و صنعت ایتالیا

شرکت لامبورگینی واقع در سنت آگاتا بلونیا ایتالیا در پی گسترش ویروس کرونا در ایتالیا، تا تاریخ 25 مارچ (6 فروردین) مقر اصلی تولید این شرکت در سنت آگاتا را تعطیل کرد. در حال حاضر ...

پویا بهرامی
نوشته شده توسط پویا بهرامی | ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۴۰

شرکت لامبورگینی واقع در سنت آگاتا بلونیا ایتالیا در پی گسترش ویروس کرونا در ایتالیا، تا تاریخ 25 مارچ (6 فروردین) مقر اصلی تولید این شرکت در سنت آگاتا را تعطیل کرد.

در حال حاضر شمال ایتالیا به عنوان مرکز شیوع و گسترش ویروس کرونا در اروپا شناخته می شود و بالاترین آمار مبتلایان را به ثبت رسانده است. در حال حاضر 12 هزار نفر در این منطقه به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

لامبورگینی

مدیرعامل شرکت لامبورگینی استفانو دومیناکالی در این رابطه می گوید: «این مسئولیت ما است تا از نیروهای کار و ساکنین این منطقه محافظت کنیم. ما به طور دائم وضعیت را رصد خواهیم کرد و به دنبال بازگشایی مجدد خط تولید خودمان با انرژی بیش از پیش هستیم.»

با این وجود دو نام بزرگ دیگر یعنی فراری و فیات که در جنوب ایتالیا قرار دارند از ادامه فعالیت خطوط تولید خود در مارانلوو و دیگر شهر ها خبر داده اند اما با توجه به گسترش سریع ویروس کرونا در اروپا به نظر می رسد که این دو خودروساز ایتالیای نیز دچار مشکل خواهند شود.

lamborghini-huracan-evo-rwd (1)

لامبورگینی روزهای شلوغی را در خط تولید خود سپری می کرد و توانسته بود در سال 2019 میلادی با فروش 8205 دستگاهی بیش از 43 درصد رشد در زمینه فروش را به ثبت برساند. بخش اعظم این رشد مربوط به SUV جدید این شرکت یعنی اوروس است که 4962 دستگاه از آن به فروش رسیده بود. در رده بعدی هوراکان با فروش 2139 دستگاهی و آونتادور با فروش 1104 دستگاهی قرار دارد.

با این وجود کارشناسان ایتالیای خبر از ضرر 900 میلیارد یوروی در پی ویروس کرونا را بر آورد کرده اند که باعث تعطیلی بیش از 15 هزار شرکت کوچک و بزرگ و از دست رفتن 60 هزار فرصت شغلی خواهد شد.

با تعطیل شدن نمایشگاه خودروی ژنو به عنوان مهم ترین نمایشگاه خودروی جهان، لغو گرندپری فرمول یک استرالیا و حال تعطیلی خط تولید لامبورگینی باید دید که ترکش ویروس کرونا تا به کجا در صنعت خودروسازی نفوذ خواهد کرد.

در اینجا می توانید بررسی ویدیوی لامبورگینی اوروس را تماشا کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی