آمار مبتلایان به مرز ۱۵ هزار نفر رسید؛ روحانی می‌گوید همچنان در خانه‌ بمانید

آمار مبتلایان به مرز ۱۵ هزار نفر رسید؛ روحانی می‌گوید همچنان در خانه‌ بمانید

رئیس جمهور ایران در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفته است که از این بحران با کمک یکدیگر باید عبور کرد و خاطرنشان ساخته که آمارها و ارقام روند مبارزه با بیماری کرونا امیدوارکننده است؛ اما توصیه می‌کنم مردم همچنان در خانه بمانند. این صحبت‌ها در حالی مطرح می‌شود که آمار مبتلایان به کرونا در کشور نزدیک به مرز ۱۵ هزار نفر رسیده و ۸۵۳ نفر بابت این بیماری فوت‌ کرده‌اند.

آنطور که وزارت بهداشت اعلام کرده در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۲۹ نفر بر اثر ابتلا به کرونا فوت کرده اند.  همچنین باید گفت که در شبانه روز گذشته تعداد  هزار و ۵۳ نفر مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ایران شناسایی شده است. ناگفته نماند بر اساس آمار ارائه شده از سوی وزارت بهداشت،  تعداد ۴ هزار و ۹۹۶ نفر نیز پس از ابتلا به این ویروس بهبود یافته‌اند. گفتنیست روز گذشته تعداد جان باختگان ویروس کرونا در ایران ۷۲۴ نفر و تعداد مبتلایان ۱۳هزار و ۹۳۸ نفر اعلام شده بود.

«حسن روحانی» در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ضمن اعلام اینکه از مرحله پیک (اوج) بیماری عبور کرده‌ایم، مردم را به خانه‌نشینی دعوت کرده و گفته که برای تمهیدات بیشتر، وزارت بهداشت از فردا در خروجی‌های جاده‌هایی که اعلام می کنند، مردم را از لحاظ تب سنجی کنترل می‌کنند:

«در مجموع آمار و ارقامی که در جلسه گفته شد، امیدوارکننده است ولی باز هم به تبع از توصیه خودِ وزارت بهداشت و درمان،  مجددا خدمت مردم بسیار عزیز و بزرگوار توصیه می‌کنم، همان توصیه‌ای که آنها می‌کنند در خانه بمانید، این به عنوان یک شعار امسال ما باشد.»

روحانی با اشاره به اینکه ستاد نیروهای مسلح نیز قرارگاهی برای درمان و رسیدگی به بیماران مبتلا به کرونا در کشور ایجاد کرده‌اند، تاکید کرده که این کار «کمک بسیار بزرگی» برای دولت بوده است.

رییس جمهوری کشورمان همچنین درباره اهمیت فضای مجازی در رابطه با اطلاع‌رسانی پیرامون کرونا صحبت کرده و گفته که مسئولیت فضای مجازی بر عهده مرکز ملی فضای مجازی است و این مرکز با کمک پلیس فتا، فضای مجازی را کنترل می‌کند: «به افرادی که در فضای مجازی فعال هستند مواردی که باید تذکر داده شود، تذکر داده می‌شود و مواردی که با آنها برخورد شود، برخورد می‌شود و در این زمینه پلیس فتا هم بسیار فعال است.»

روحانی همچنین اعلام کرده که  پایان سال تحصیلی برای آموزش و پرورش، زمان امتحانات و زمان کنکور به زودی اعلام خواهد شد و تاکید کرده آغاز سال تحصیلی آینده همان اول مهر خواهد بود و برای تحقق آن برنامه‌ریزی‌های لازم انجام خواهد شد.

گفتنیست امروز مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران (ایسپا) اعلام کرده که براساس نتایج نظرسنجی آنان بیش از ۸۹ درصد مردم ایران موافق قرنطینه شهرهای کانون شیوع کرونا هستند. این در حالیست که به نظر می‌رسد دولت و حاکمیت فعلا قصد قرنطینه کردن هیچ‌یک از شهرهای ایران را ندارند و در جلسه امروز نیز این موضوع مطرح نشده است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato