کمپین حمایتی اسنپ از زنان سرپرست خانواده چه بازخوردی داشت؟

چند ماه پیش بود که «انوشیروان محسنی بندپی»، استاندار تهران در گفتگو با خبرگزاری ایلنا تعداد زنان سرپرست خانواده را که از لحاظ اقتصادی توانمند نیستند، بیش از ۳میلیون نفر اعلام کرد و گفت: «خانم‌ها نباید در مقوله اقتصادی آسیب‌پذیر باشند.» درست هم می‌گفت. زنان سرپرست خانواده باید توانمند باشند که چرخ زندگی‌شان بچرخد و این یعنی باید شغل و درآمد درست و درمانی داشته باشند؛ چیزی که دقیقا حلقه مفقوده زندگی بسیاری از زنان سرپرست خانواده در ایران است.

طبق آخرین آمار رسمی، از ۳میلیون زنی که سرپرست خانواده‌‌شان را به عهده دارند، تنها ۴۵۰هزار نفرشان مشغول به کار هستند و درآمد دارند. این آمار نشان می‌دهد که بیش از ۸۵درصد زنان سرپرست خانواده بیکار هستند و نیاز به حمایت جدی در زمینه اشتغال‌ دارند.

وظیفه دولت و مسئولان را در این‌باره اگر به خودشان واگذار کنیم، نوبت به کسب‌وکارهایی می‌رسد که دغدغه مسئولیت اجتماعی دارند؛ آن‌هایی که در کنار تمامی ایده‌های مارکتینگی، تجاری و امثالهم تلاش می‌کنند باری هم از دوش کسانی بردارند که چشم انتظار حمایت هستند. بین تمام شرکت‌های این ‌چنینی یکی‌شان اسنپ است که در طول عمر کوتاهش چندین بار با کمپین‌های مختلف سعی کرده کمک‌حال دیگران باشد و به هر نحو که شده ردی از حمایت در زندگی آدم‌ها داشته باشد؛ نمونه‌اش کمپینی است که اسنپ با عنوان «همراهِ زنانِ سرزمینم» در حمایت از زنان سرپرست خانواده راه انداخت و آن‌ها را تا پایان سال جاری از پرداخت کمیسیون معاف کرد.

آن‌طور که «میثم ملاشریفی»، مدیر ارشد مارکتینگ اسنپ به دیجیاتو می‌گوید: «در این کمپین حدود ۴۱۷نفر از زنان عضو ناوگان اسنپ که سرپرست خانواده بودند، از پرداخت کمیسیون معاف شدند و مبلغ معافیت این افراد تا امروز چیزی نزدیک به ۲۴۰میلیون تومان شده است.» اما خود این زنان چه نظری دارند و معافیت از کمیسیون چه تاثیری در زندگی آن‌ها داشته است؟

«فرزانه باصری»، راننده‌ای که نزدیک به ۲سال است با ناوگان اسنپ همکاری می‌کند، در گفتگو با دیجیاتو از فواید این طرح و نقش مثبت آن در معیشت زندگی خودش می‌گوید:

«از زمانی که این طرح اجرا شد و من از آن استفاده کردم، بخشی از مشکلات مالی‌ام حل شد. ماشینم خراب بود که حتی تونستم مدل ماشینم را تغییر بدهم. برای منی که خودم سرپرست خانواده هستم و باید خرج بچه‌ام را بدهم این سخت بود که بخواهم مبلغی را هم به عنوان کمیسیون به اسنپ بدهم. حالا همین‌که اسنپ مبلغ کمیسیون را از من نمی‌گیرد باعث شده که درآمدم بیشتر شود و محتاج کسی نشوم.»

او توضیح می‌دهد که از شهریورماه از این طرح استفاده کرده و درخواست تمدید مجدد این طرح را دارد. می‌گوید: «من به جز اسنپ هیچ منبع درآمد دیگری ندارم و تمام هزینه‌های زندگی‌ام را از همکاری با این سامانه تامین می‌کنم. این درک بالای اسنپ را می‌رساند که چنین لطفی را در حق ما زنان سرپرست خانواده کرده است.» در نهایت هم پیشنهاد می‌دهد که در صورت امکان مبلغی را به عنوان وام برای راننده‌ها در نظر بگیرند.

«شهناز زری بیک‌زاده»، یکی از قدیمی‌ترین راننده‌های اسنپ که ۴سال و اندی سابقه همکاری با ناوگان اسنپ دارد هم از اجرای این کمپین نهایت رضایت را دارد و از اسنپ بابت این طرح متشکر است. او در اینباره بیشتر توضیح می‌دهد و به دیجیاتو می‌گوید:

«برای امثال ما که مسئولیت خرج و مخارج زندگی به عهده خودمان است، وجود چنین امتیازهایی خیلی خوب است. ما زنان سرپرست خانواده اساسا با مشکلات اقتصادی بسیار زیادی روبه‌رو هستیم و الان هم که با این وضعیت گرانی و سهمیه‌بندی بنزین درآمدزایی به مراتب برای ما سخت‌تر شده است. به تبع وجود چنین امکاناتی برای ما کمک بزرگی به حساب می‌آید و می‌تواند بخشی از سختی‌ها را جبران کند.»

این طرح با پایان سال۹۸ تمام می‌شود و تیم اسنپ در نظر دارد بعد از انجام بررسی‌های لازم، در صورت امکان، طرح‌های حمایتی دیگری را در سال جدید به سود زنان سرپرست خانواده راه‌اندازی کند. آن‌طور که روابط عمومی اسنپ گزارش می‌دهد، کمپین «همراهِ زنانِ سرزمینم» یکی از موفق‌ترین کمپین‌های مسئولیت اجتماعی اسنپ بوده و بسیار مورد استقبال زنان سرپرست خانواده قرار گرفته است.

malltina

مطالب مرتبط

بررسی نماد «پرداخت»: آنچه درباره سهام شرکت به پرداخت ملت باید بدانید

پرداخت نام نماد شرکت به پرداخت ملت است که یکی از نمادهای ۱۸ گانه گروه رایانه در بازار دوم بورس ایران است. شرکت به پرداخت ملت به عنوان اسپانسر برخی از برنامه‌های تلویزیونی هم مطرح شده است. ارزش بازاری شرکت به پرداخت ملت در تیر ۹۹ بیش از ۷۶۰۰ میلیارد تومان با ۱ میلیارد و... ادامه مطلب

MTN‌ سهام خود را در گروه اسنپ می‌فروشد [بروز رسانی: پاسخ اسنپ]

به روز رسانی: ساعت ۲۱:۵۰ - ۱۹ مرداد: روابط عمومی اسنپ به دیجیاتو می‌گوید که شرکت MTN ایرانسل در حال حاضر قصد خروج از گروه سهام‌داران اسنپ را ندارد.با تصمیم گروه MTN برای خروج از ایرانسل و به طور کلی خروج از بازار خاورمیانه، این شرکت بزرگ مخابراتی اعلام کرده که قصد فروش سهام خود در گروه... ادامه مطلب

گزارش عملکرد شرکت سرمایه‌گذاری توسعه کارآفرینی بهمن: یک راهنمای جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها

شرکت سرمایه‌گذاری بهمن گزارش جامعی از عملکرد خود و سرمایه‌گذاری‌هایش در استارتاپ‌ها منتشر کرد. این شرکت که توسط جمعی از فعالان کارآفرینی فناورانه و نوآورانه به وجود آمده، گزارشی از وضعیت عملکرد منتشر ساخته که می‌تواند رهنمون بسیاری از تیم‌ها برای آشنا شدن با پروسه سرمایه‌گذاری و حواشی آن باشد. در این گزارش درباره این... ادامه مطلب

فناوری تلفن همراه در ایران ۲۶ ساله شد

بیست‌وشش سال از زمانی که سیم کارت به دست شهروندان ایرانی رسید، سپری می‌شود. در مرداد سال ۷۳، اولین شبکه ارتباطی تلفن همراه با ظرفیت ۹۲۰۰ مشترک، توسط ۱۷۶ فرستنده و گیرنده در ۲۴ ایستگاه رادیویی در تهران راه‌اندازی شد.به طور دقیق‌تر باید گفت که شرکت ارتباطات سیار ایران ۱۹ مرداد ۱۳۷۳، با واگذاری ۴... ادامه مطلب

نحوه پنهان‌سازی شماره تلفن در اسنپ

ممکن است هر فردی به دلایل مختلف نخواهد شماره تلفن خود را در اختیار دیگران بگذارد، اما گاهی برای استفاده از اپلیکیش‌های مختلف این کار اجتناب‌ناپذیر است. اگر جزو آن دسته از کاربرانی هستید که شماره تلفن همراه را جزیی از اطلاعات شخصی خود قلمداد می‌کنید، می‌توانید از قابلیت «تماس امن» اسنپ استفاده کنید.روابط عمومی اسنپ... ادامه مطلب

MTN با فروش سهام ایرانسل از بازار ایران خارج می‌شود

کمپانی MTN Group که ۴۹ درصد از سهام ایرانسل را در اختیار دارد، از تصمیم خود برای خروج از بازار خاورمیانه و ایران خبر داده است. دلیل این تصمیم کاهش جذابیت‌های این منطقه به خاطر افت سودآوری و تحریم‌های غرب عنوان شده است.MTN یکی از بازیگران اصلی در بازار ارتباطات خاورمیانه و آفریقا است و در... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟