کمپین حمایتی اسنپ از زنان سرپرست خانواده چه بازخوردی داشت؟

چند ماه پیش بود که «انوشیروان محسنی بندپی»، استاندار تهران در گفتگو با خبرگزاری ایلنا تعداد زنان سرپرست خانواده را که از لحاظ اقتصادی توانمند نیستند، بیش از ۳میلیون نفر اعلام کرد و گفت: «خانم‌ها نباید در مقوله اقتصادی آسیب‌پذیر باشند.» درست هم می‌گفت. زنان سرپرست خانواده باید توانمند باشند که چرخ زندگی‌شان بچرخد و این یعنی باید شغل و درآمد درست و درمانی داشته باشند؛ چیزی که دقیقا حلقه مفقوده زندگی بسیاری از زنان سرپرست خانواده در ایران است.

طبق آخرین آمار رسمی، از ۳میلیون زنی که سرپرست خانواده‌‌شان را به عهده دارند، تنها ۴۵۰هزار نفرشان مشغول به کار هستند و درآمد دارند. این آمار نشان می‌دهد که بیش از ۸۵درصد زنان سرپرست خانواده بیکار هستند و نیاز به حمایت جدی در زمینه اشتغال‌ دارند.

وظیفه دولت و مسئولان را در این‌باره اگر به خودشان واگذار کنیم، نوبت به کسب‌وکارهایی می‌رسد که دغدغه مسئولیت اجتماعی دارند؛ آن‌هایی که در کنار تمامی ایده‌های مارکتینگی، تجاری و امثالهم تلاش می‌کنند باری هم از دوش کسانی بردارند که چشم انتظار حمایت هستند. بین تمام شرکت‌های این ‌چنینی یکی‌شان اسنپ است که در طول عمر کوتاهش چندین بار با کمپین‌های مختلف سعی کرده کمک‌حال دیگران باشد و به هر نحو که شده ردی از حمایت در زندگی آدم‌ها داشته باشد؛ نمونه‌اش کمپینی است که اسنپ با عنوان «همراهِ زنانِ سرزمینم» در حمایت از زنان سرپرست خانواده راه انداخت و آن‌ها را تا پایان سال جاری از پرداخت کمیسیون معاف کرد.

آن‌طور که «میثم ملاشریفی»، مدیر ارشد مارکتینگ اسنپ به دیجیاتو می‌گوید: «در این کمپین حدود ۴۱۷نفر از زنان عضو ناوگان اسنپ که سرپرست خانواده بودند، از پرداخت کمیسیون معاف شدند و مبلغ معافیت این افراد تا امروز چیزی نزدیک به ۲۴۰میلیون تومان شده است.» اما خود این زنان چه نظری دارند و معافیت از کمیسیون چه تاثیری در زندگی آن‌ها داشته است؟

«فرزانه باصری»، راننده‌ای که نزدیک به ۲سال است با ناوگان اسنپ همکاری می‌کند، در گفتگو با دیجیاتو از فواید این طرح و نقش مثبت آن در معیشت زندگی خودش می‌گوید:

«از زمانی که این طرح اجرا شد و من از آن استفاده کردم، بخشی از مشکلات مالی‌ام حل شد. ماشینم خراب بود که حتی تونستم مدل ماشینم را تغییر بدهم. برای منی که خودم سرپرست خانواده هستم و باید خرج بچه‌ام را بدهم این سخت بود که بخواهم مبلغی را هم به عنوان کمیسیون به اسنپ بدهم. حالا همین‌که اسنپ مبلغ کمیسیون را از من نمی‌گیرد باعث شده که درآمدم بیشتر شود و محتاج کسی نشوم.»

او توضیح می‌دهد که از شهریورماه از این طرح استفاده کرده و درخواست تمدید مجدد این طرح را دارد. می‌گوید: «من به جز اسنپ هیچ منبع درآمد دیگری ندارم و تمام هزینه‌های زندگی‌ام را از همکاری با این سامانه تامین می‌کنم. این درک بالای اسنپ را می‌رساند که چنین لطفی را در حق ما زنان سرپرست خانواده کرده است.» در نهایت هم پیشنهاد می‌دهد که در صورت امکان مبلغی را به عنوان وام برای راننده‌ها در نظر بگیرند.

«شهناز زری بیک‌زاده»، یکی از قدیمی‌ترین راننده‌های اسنپ که ۴سال و اندی سابقه همکاری با ناوگان اسنپ دارد هم از اجرای این کمپین نهایت رضایت را دارد و از اسنپ بابت این طرح متشکر است. او در اینباره بیشتر توضیح می‌دهد و به دیجیاتو می‌گوید:

«برای امثال ما که مسئولیت خرج و مخارج زندگی به عهده خودمان است، وجود چنین امتیازهایی خیلی خوب است. ما زنان سرپرست خانواده اساسا با مشکلات اقتصادی بسیار زیادی روبه‌رو هستیم و الان هم که با این وضعیت گرانی و سهمیه‌بندی بنزین درآمدزایی به مراتب برای ما سخت‌تر شده است. به تبع وجود چنین امکاناتی برای ما کمک بزرگی به حساب می‌آید و می‌تواند بخشی از سختی‌ها را جبران کند.»

این طرح با پایان سال۹۸ تمام می‌شود و تیم اسنپ در نظر دارد بعد از انجام بررسی‌های لازم، در صورت امکان، طرح‌های حمایتی دیگری را در سال جدید به سود زنان سرپرست خانواده راه‌اندازی کند. آن‌طور که روابط عمومی اسنپ گزارش می‌دهد، کمپین «همراهِ زنانِ سرزمینم» یکی از موفق‌ترین کمپین‌های مسئولیت اجتماعی اسنپ بوده و بسیار مورد استقبال زنان سرپرست خانواده قرار گرفته است.

مطالب مرتبط

سامانه سماس چیست و چه کاربردی دارد؟

سامانه سماس با هدف سهمیه‌بندی سوخت برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی، رانندگان آژانس‌ها و سرویس مدارس و... از اول اسفند ماه به صورت رسمی آغاز به کار کرده است؛ سامانه‌ای که تا چندی پیش در مرحله آزمایشی خود به سر می‌برد و حالا برای تسهیل اعطای سهمیه سوخت رانندگان تاکسی اینترنتی و یا رانندگان سرویس‌های مدارس... ادامه مطلب

اسنپ قابلیت درخواست خودرو برای دیگران را به اپلیکیشن مسافر اضافه کرد

اسنپ در نسخه جدید اپلیکیشن مخصوص مسافران خود قابلیت درخواست خودرو برای دیگران را ارائه داده است. از طریق این قابلیت، کاربران می‌توانند راحت‌تر برای اطرافیان خود درخواست تاکسی داشته باشند. این قابلیت می‌تواند از تماس‌های مکرر شما با راننده و فردی که برایش ماشین درخواست داده‌اید، بکاهد.احتمالا برای‌ شما هم پیش‌ آمده که مجبور... ادامه مطلب

اسنپ بازپرداخت وام تهیه بنزین را برای رانندگانش به تعویق انداخت

اسنپ همزمان با شرایطی که در کشور فراگیر شده و زندگی و معیشت اقتصادی بسیاری از مردم از جمله رانندگان تاکسی‌های اینترنتی را تحت الشعاع خود قرار داده، تصمیم گرفته تا بازپرداخت وام تهیه بنزین را فعلا از رانندگان ناوگان خود دریافت نکند.همزمان با اعلام خبر سهمیه‌بندی بنزین، تاکسی اینترنتی اسنپ طرح حمایتی را به منظور... ادامه مطلب

جدیدترین نسخه اپلیکیشن راننده اسنپ منتشر شد

نسخه جدید اپلیکیشن راننده که به گفته روابط عمومی اسنپ،‌ کامل‌ترین و بهترین نسخه‌ آن است، دارای سه قابلیت جدید و کارآمد در راستای نظم و راحتی بیشتر کار رانندگان این ناوگان است. مهم‌ترین و جذاب‌ترین قابلیت جدید این نسخه انتخاب «مقصد منتخب» است. با فعال کردن این گزینه راننده پس از مشخص کردن مقصد... ادامه مطلب

گزینه «عدم رعایت اصول بهداشتی» به بازخوردهای اسنپ اضافه شد

اسنپ گزینه «عدم رعایت اصول بهداشتی» را به بخش امتیاز دهی اپلیکیشن خود اضافه کرد تا به این ترتیب بتواند کنترل بیشتری روی رعایت بهداشت سفرهای خود داشته باشد.در حالی که ویروس کرونا جهان را در وضعیت آماده‌باش قرار داده، کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک تلاش می‌کنند تا در پیشگیری از شیوع این ویروس همراه مردم... ادامه مطلب

توزیع ملزومات بهداشتی در ناوگان اسنپ

روابط عمومی اسنپ خبر می‌دهد که باشگاه رانندگان این شرکت، در طرح «سفر به سلامت» اقدام به توزیع ملزومات بهداشتی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا می‌کند. همچنین در مرحله دوم این طرح که از اواخر هفته آغاز می‌شود قرار است ون‌هایی در تهران و چندین شهر دیگر وظیفه ضدعفونی کردن خودروهای اسنپی را... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟