ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

پلیس فتا: مردم فریب وب‌سایت‌های جعلی ثبت‌نام طرح معیشتی دولت را نخورند

معاون اجتماعی پلیس فتا  اعلام کرده که بسته‌های حمایت معیشتی از دهک‌های درآمدی پایین جامعه و با هدف حمایت از کسب‌وکارهای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا نیاز به هیچ ثبت نامی در هیچ ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۶

معاون اجتماعی پلیس فتا  اعلام کرده که بسته‌های حمایت معیشتی از دهک‌های درآمدی پایین جامعه و با هدف حمایت از کسب‌وکارهای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا نیاز به هیچ ثبت نامی در هیچ سایتی نخواهند داشت و این فرایند به طور خودکار توسط دولت به دهک‌های درآمدی خاصی پرداخت خواهد شد. او تاکید کرده که سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که ادعای ثبت نام برای این طرح دارند جعلی بوده و مردم نباید فریب آنها را بخورند.

سرهنگ «رامین پاشایی» با اشاره به تصمیمات اتخاد شده پیرامون اعطای بسته‌های حمایتی معیشتی دولت که جریان آن از چند روز پیش با دستور ریاست جمهوری برقرار شد؛ تاکید کرده که کلاهبرداران در شیوه‌ای جدید در روزهای پایانی سال به سودجویی از مردم زیان‌دیده و ضرر دیده می‌پردازند:

«کلاهبرداران با این شیوه به دنبال دریافت شماره کارت بانکی، رمز دوم، تاریخ انقضا کارت‌های بانکی در دست مردم هستند. مجرمان پس از هدایت متقاضیان به درگاه‌های جعلی (فیشینگ)، اطلاعات کارت بانکی آنها را کسب و در فرصتی مناسب اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب آنان می‌کنند.»

آنطور که به نظر می‌رسد به علت نبود التزام به رمز دوم پویا در تراکنش‌های زیر صد هزار تومان، این سودجویان رقم‌هایی کمتر از این مقدار را از حساب کاربران خارج کرده و گاه این مقدار را در طول چند روز از حساب مشترک برمی‌دارند.

پاشایی خاطرنشان کرده که نحوه شناسایی و اعطای سایر بسته‌های حمایتی و معیشتی دولت از کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا ویروس به صورت رسمی از رسانه ملی و خبرگزاری رسمی اطلاع رسانی می‌شود و این سایت‌ها جعلی هستند:

«در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا و بخش مرکز امداد و فوریت‌های سایبری با همکاران ما در پلیس فتا درمیان گذاشته و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند.»

او همچنین تاکید داشته که پلیس فتا در شناسایی این افراد کوتاهی نکرده و با آنها برخوردهای سختی خواهد داشت. آنطور که به نظر می‌رسد واریز این بسته‌های حمایتی از امروز برای گروهی خاص انجام شده و مقرر شده تا این روند ادامه داشته باشد. طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه اولین بسته حمایتی دولت از ۳ میلیون نفر اقشار آسیب دیده از شیوع کرونا امشب ۲۷ اسفند به حساب سرپرستان واریز می شود.

براین اساس میزان بسته حمایتی به خانواده طبق جدول ذیل خواهد بود:

تعداد اعضای خانواده  مبلغ پرداختی
خانواده ۱ نفر
۲۰۰ هزار تومان
خانواده ۲ نفر
۳۰۰ هزار تومان
خانواده ۳ نفر
۴۰۰ هزار تومان
خانواده ۴ نفره
۵۰۰ هزار تومان
خانواده ۵ نفره و بیشتر
۶۰۰ هزار تومان
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی