بیل گیتس: سیستم کنترل شیوع کرونا در آمریکا بی‌برنامه است

بیل گیتس: سیستم کنترل شیوع کرونا در آمریکا بی‌برنامه است

روز گذشته بیل گیتس در ردیت پاسخگوی سوالات کاربران در رابطه با ویروس کرونا بود. او در بخشی از پاسخ‌هایش، عنوان کرد که سیستم آزمایش و بررسی بیماران کرونا در آمریکا اصلا منظم نیست و این کشور باید به کمک CDC وب سایتی برای جمع‌آوری علائم شهروندان برپا کند. او همچنین از ضرورت قرنطینه اجتماعی می‌گوید و آن را برای کنترل شیوع ویروس، حیاتی می‌داند.

او در رابطه با ضرورت توسعه یک وب‌سایت جامع برای جمع‌آوری علائم کاربران می‌گوید:

ما باید سیستم تست بیماری را به صورت دموکراسی برپا کنیم. این کار به کمک توسعه یک وب سایت با نظارت CDC انجام خواهد گرفت که شهروندان علائم خود را ثبت کنند. تست و آزمایش از شهروندان نیز باید بر اساس الویت‌ها باشد. بیماران با علائم شدید، سالمندان و کارمندان بیمارستان‌ها مانند پرستاران و پزشکان باید در اولویت باشند. تست این افراد می‌تواند طی ۲۴ ساعت آماده شود. ما می‌توانیم در عرض چند هفته از کل جمعیت تست بگیریم. بدون این سیستم ما نمی‌دانیم چه چیزی را جا می‌اندازیم.

بیل گیتس

او در ادامه می‌گوید سیستم تست و آزمایش در آمریکا بی‌برنامه است، ولی امیدوار است کاخ سفید به زودی به این وضعیت سر و سامان بدهد. بیل گیتس از اهمیت قرنطینه شهرها نیز می‌گوید و برای این کار از کشورهایی مثال می‌زند که به کمک قرنطینه شهر‌های خود توانسته‌اند به خوبی شیوع این بیماری خطرناک را کنترل کنند. به طور خاص بیل گیتس از چین مثال می‌زند که با قرنطینه شهر ووهان، به نقطه‌ای رسیده که هیچ بیمار جدیدی در کل این شهر و همچنین کل کشور مبتلا نشده است.

با این حال با مبتلا شدن بیش از ۹ هزار نفر در آمریکا به این ویروس، بسیاری از مرد نسبت به توانایی دولت در کنترل کرونا تردید دارند. باید دید که آیا دستور کاخ سفید مبنی بر مطالعه ۲۹ هزار مقاله مربوط به کرونا در تولید واکسن یا درمان کرونا کمک می‌کند یا خیر.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato