ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

استارتاپ Airbnb
تکنولوژی

عبور از بحران به سبک Airbnb: نصف شدن حقوق مدیران ارشد

شیوع ویروس کرونا ضررهای هنگفتی به شرکت‌ها و استارتاپ‌های مختلف وارد کرده. بر اساس گزارش رویترز، استارتاپ Airbnb برای گذر از این بحران تصمیم به کاهش 50 درصدی حقوق مدیران ارشد و تعلیق فعالیت‌های بازاریابی ...

شیوع ویروس کرونا ضررهای هنگفتی به شرکت‌ها و استارتاپ‌های مختلف وارد کرده. بر اساس گزارش رویترز، استارتاپ Airbnb برای گذر از این بحران تصمیم به کاهش 50 درصدی حقوق مدیران ارشد و تعلیق فعالیت‌های بازاریابی خود گرفته است.

Airbnb برای صرفه‌جویی 800 میلیون دلاری در سال جاری میلادی، تمام فعالیت‌های بازاریابی خود را متوقف خواهد کرد. علاوه بر این، موسسان این استارتاپ تا 6 ماه آینده حقوق دریافت نخواهند کرد و همچنین حقوق مدیران ارشد آن 50 درصد کاهش پیدا می‌کند. Airbnb نیروی جدید استخدام نخواهد کرد، البته همچنان به جذب نیرو برای برخی وظایف حیاتی ادامه می‌دهد.

بسیاری از شرکت‌ها در ایالات متحده آمریکا در حال تلاش برای دریافت وام و افزایش نقدینگی خود هستند تا بتوانند از بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، جان سالم بدر ببرند. بر اساس گزارش رویترز، استارتاپ Airbnb به علت کاهش درآمدهای خود روز چهارشنبه یک جلسه تلفنی برای تمدید تسهیلات 1 میلیارد دلاری با بانکداران صورت داده است. این استارتاپ به کارکنان خود اعلام کرده به احتمال زیاد در سال 2020 پاداش دریافت نخواهند کرد.

استارتاپ Airbnb

بر اساس گزارشی دیگر که در روز جمعه از سوی The Information منتشر شد، مدیر اجرایی این استارتاپ، «برایان چسکی» در روز پنجشنبه به کارمندان اعلام کرده بود که احتمال تعدیل نیرو وجود دارد. Airbnb در ایمیلی اعلام کرده: «Airbnb برای مقاومت در شرایط سخت آماده شده و ما سعی می‌کنیم جامعه و شرکت خود را تقویت کنیم.»

این استارتاپ تصمیم گرفته به مشتریان خود در مناطقی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده، هزینه را به صورت کامل برگرداند. Airbnb یکی از استارتاپ‌های سودده در سال‌های گذشته بود و حالا انتظار می‌رود صدها میلیون دلار به خاطر کرونا ضرر دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی