ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آغاز اعتصاب کارکنان آمازون؛ اعتراض به قوانین کرونایی بزرگترین فروشگاه آنلاین جهان

پس از مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش کرونا یکی از کارکنان انبار آمازون در استاتن آیلند، نیویورک، سایر کارکنان تصمیم به اعتصاب گرفتند. خواسته اصلی این افراد، تعطیلی و ضدعفونی کردن انبار برای جلوگیری از شیوع ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۰

پس از مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش کرونا یکی از کارکنان انبار آمازون در استاتن آیلند، نیویورک، سایر کارکنان تصمیم به اعتصاب گرفتند. خواسته اصلی این افراد، تعطیلی و ضدعفونی کردن انبار برای جلوگیری از شیوع این ویروس است. نکته مهم اینجاست که به نظر می‌رسد این آغازی برای شروع اعتصاب‌ها از سوی کارکنان آمازون باشد.

نزدیک به 100 کارگر آمازون روز دوشنبه در راستای اعتراض به سیاست‌های این شرکت درباره ویروس کرونا، اعتصاب کردند. «کریس اسمالز»، دستیار مدیریت انبار و سازمان‌دهنده اصلی این اعتصاب، اعلام کرده ابتلای یکی از کارکنان به ویروس کرونا در هفته گذشته، نگرانی سایر افراد را در پی داشته است.

بر اساس گفته اسمالز، کارکنان تا زمان تحقق خواسته‌ها، به کار بازنمی‌گردند. آن‌ها خواهان تعطیلی این انبار و ضدعفونی کردن آن هستند. آمازون باید در این بازه زمانی به کارمندان خود حقوق پرداخت کند. اسمالز اعلام کرده: «از آنجایی که آمازون انبار را تعطیل نمی‌کند، با اعتصاب قصد داریم آن را مجبور به این کار کنیم. تا زمانی که ساختمان ضدعفونی نشود، به آن برنمی‌گردیم.»

کارکنان ارتباط چندانی با افرادی که در قرنطینه هستند، ندارند. اسمالز خود را قرنطینه کرده، چرا که با کارگری که نتیجه تست آن مثبت اعلام شده، در ارتباط بوده است.

سخنگوی آمازون، «کریستن کیش» به این موضوع اشاره کرده که ادعاهای اسمالز گمراه کننده هستند. کیش گفته‌های اسمالز در رابطه با ضدعفونی کردن انبار را زیر سوال برده و همچنین به امکان مرخصی گرفتن اشاره کرده. در نهایت سخنگوی آمازون اعلام کرده اسمالز مدت زمانی که در خانه قرنطینه است، حقوق کامل دریافت می‌کند.

یکی از کارکنان انبار آمازون در استاتن آیلند به این موضوع اشاره کرده که در هفته تنها دو جفت دستکش دریافت می‌کنند. این فروشگاه اینترنتی با شیوع گسترده ویروس کرونا، تغییراتی در قوانین خود اعمال کرد که شامل حفظ فاصله 1 متری، عدم استفاده از سیستم‌های امنیتی برای کنترل کارکنان و توزیع ضدعفونی کننده دست و اسپری ضد باکتری در انبارها می‌شود. تا به امروز کارکنان حداقل در 13 انبار آمازون در ایالات متحده آمریکا، به کرونا مبتلا شده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی