ناسا به شما نشان می‌دهد تلسکوپ هابل در روز تولدتان چه عکسی گرفته است

ناسا به شما نشان می‌دهد تلسکوپ هابل در روز تولدتان چه عکسی گرفته است

ناسا به شما نشان می‌دهد تلسکوپ هابل در روز تولدتان چه عکسی گرفته است

نزدیک به ۳۰ سال از روزی که تلسکوپ «هابل» به فضا پرتاب شد، می‌گذرد. این تلسکوپ در تمام ساعات روز فعالیت می‌کند و ناسا با راه‌اندازی سرویسی، امکان مشاهده تصویری که هابل در روز تولد افراد گرفته را فراهم کرده است.

مشاهده عکسی که قدیمی‌ترین و باارزش‌ترین تلسکوپ‌ فضایی ناسا گرفته، مسلما برای بسیاری از ما هیجان انگیز است. برای این کار تنها کافیست به این لینک مراجعه و سپس تاریخ تولد خود را وارد کنید. کاربران می‌توانند تصویری که ناسا در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد را با هشتگ Hubble30 در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

تلسکوپ هابل در تاریخ ۴ اردیبهشت ۱۳۶۹ توسط شاتل «دیسکاوری» به فضا پرتاب شد. هابل دارای طراحی منحصر به فردی است و می‌توان با استفاده از فناوری‌های پیشرفته آن را تعمیر کرد و ارتقا داد. این تلسکوپ به افتخار یکی از منجمان مشهور، «ادوین هابل» نام‌گذاری شده است.

هابل در میان تجهیزات ناسا عمر بالایی دارد و ارزشمندترین تلسکوپ فضایی آن محسوب می‌شود. این تلسکوپ در دهه‌های گذشته تصاویر شگفت انگیزی از فضا را به زمین مخابره کرده. تا به امروز مقالات علمی زیادی با استفاده از اطلاعات این تلسکوپ نوشته شده که نشان از نقش بالای آن در پیشرفت علمی در زمینه نجوم دارد.

تلسکوپ هابل

هابل نحوه درک ما از کیهان را تغییر داده است. ناسا قصد دارد امسال ۳۰ سالگی این تلسکوپ را جشن بگیرد و برای این کار، مراسم‌های مخصوصی را در شبکه‌های اجتماعی و همچنین فضاهای عمومی برگزار خواهد کرد، البته مراسم‌های فیزیکی ناسا، به علت شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده‌اند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل