سیستم عامل iOS 14 کاربران را از وان پسورد و لست پس بی نیاز می‌کند

سیستم عامل iOS 14 کاربران را از وان پسورد و لست پس بی نیاز می‌کند

سیستم عامل iOS 14 کاربران را از وان پسورد و لست پس بی نیاز می‌کند

سیستم مدیریت پسورد بومی iOS احتمالاً در سال جاری میلادی و با عرضه iOS 14 با تغییرات اساسی روبرو خواهد شد. این تغییرات به رقابت هر چه بیشتر اپل با برنامه های مدیریت پسورد از جمله ۱Password و LastPass منجر می شود.

iCloud Keychain همان طور که از اسمش مشخص است مشابه یک دسته کلید عمل می کند و امکان نگهداری پسوردها را در آیفون در اختیار کاربران می گذارد. علاوه بر این با کمک آن فرم ها به طور خودکار پر می شوند تا مجبور نباشید تمامی آنها را به طور دستی یا با کپی کردن متن ها پر کنید. با این حال iCloud Keychain همچنان از فقدان چند ویژگی مهم رنج می برد.

این قابلیت هنوز امکان یادآوری برای تغییر دادن پسورد را ندارد؛ در حالی که نرم افزارهای مدیریت پسورد دیگر چنین امکانی را به کاربران ارائه می دهند. ویژگی دیگری که کمبود آن احساس می شود عدم پشتیبانی از روش احراز هویت دو عاملی است. به عبارت دیگر کاربران هم چنان باید به روش های دو عاملی دیگر از جمله پیام کوتاه و ایمیل که معمولاً نا امن تر هستند بسنده کنند.

احراز هویت دو عاملی

وبسایت ورج به نقل از ۹To5Mac اعلام کرده که قابلیت جدید، بخشی از یکی از نسخه ابتدایی iOS بعدی است و اپل هر دو ویژگی پیشنهاد تغییر پسورد و احراز هویت ۲ عاملی را اضافه خواهد کرد. با این حال هنوز مشخص نیست که آیا اپل برنامه ویژه احراز هویت خود (مشابه برنامه Authenticator گوگل) خود را ارائه می کند یا روش دیگری را در نظر می گیرد. به گفته ۹To5Mac هدف نهایی این است که وابستگی به پیام کوتاه و ایمیل به عنوان گزینه تایید جانبی حذف شود؛ چرا که بارها خبرهایی از امکان هک این روش ها مطرح شده است.

پیاده سازی این قابلیت ها توسط اپل به ویژه برای آن دسته از کاربرانی مهم است که به دنبال هزینه کردن برای قابلیت های متنوع سرویس هایی نظیر وان پسورد و لست پس نیستند. هر دو این سرویس ها برای قابلیت های امنیتی پیشرفته تر نظیر احراز هویت دو عاملی مبلغ سالانه ۳۵ دلار را از کاربران طلب می کنند.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل