گزارش مالی شیائومی برای سال 2019: کاهش سود با وجود رکورد درآمد

گزارش مالی شیائومی برای سال 2019: کاهش سود با وجود رکورد درآمد

گزارش مالی شیائومی برای سال ۲۰۱۹ از درآمد ۲۹ میلیارد دلاری این شرکت چینی خبر می‌دهد. این برند برای اولین بار موفق به کسب چنین درآمدی شده است.

در حالی که درآمد این شرکت به یک رکورد دست پیدا کرده، سود آن در مقایسه با سال ۲۰۱۸ کاهش داشته است. سود این برند در سال ۲۰۱۸ برابر با ۲ میلیارد دلار گزارش شده بود و حال سود آن با کاهش ۲۶ درصدی، به ۱.۴ میلیارد دلار رسیده است.

این شرکت عملکرد رضایت بخشی در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ داشته است. درآمد آن با رشد چشمگیر ۲۷.۱ درصدی به ۸ میلیارد دلار رسیده. درآمد آن در بازه زمانی یکسان سال ۲۰۱۸ برابر با ۶.۳ میلیارد دلار بوده. علاوه بر درآمد، سود خالص آن نیز نیز با رشد ۲۶.۵ درصدی به ۳۲۰ میلیون دلار رسیده است.

گزارش مالی شیائومی برای سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد فروش گوشی‌های هوشمند آن نیز در سه ماهه چهارم با رشد بالایی روبه‌رو شده. درآمد بخش موبایل آن در سه ماهه پایانی ۲۰۱۹ به ۴.۳ میلیارد دلار رسیده که از رشد ۲۲.۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸ خبر می‌دهد. کل درآمد بخش موبایل شیائومی در سال ۲۰۱۹ برابر با ۱۷ میلیارد دلار بوده که رشدی ۷.۳ درصدی را نشان می‌دهد.

عملکرد این شرکت چینی با توجه به افزایش کم قیمت گوشی‌های آن، چشمگیر است. میانگین قیمت محصولات این برند رشدی ۲.۲ درصدی را تجربه کرده. شیائومی قصد دارد با توسعه گوشی‌های پرچمدار و پریمیوم، چهره برند خود را تغییر دهد و بیش از پیش در این بخش از بازار فعالیت داشته باشد. هم اکنون این برند روی گوشی‌های ۵G تمرکز کرده است.

گزارش مالی این شرکت تنها به عملکرد آن در سال گذشته میلادی نپرداخته و وضعیت این برند در مواجه با ویروس کرونا را نیز مشخص کرده. شیوع این ویروس تولید و توزیع محصولات شیائومی را در دو ماه گذشته مختل کرده بود اما هم اکنون ۸۰ تا ۹۰ درصد به حالت عادی بازگشته‌. فروش این برند در این بازه زمانی در چین و کشورهای دیگر کاهش پیدا کرده، اما شیائومی همچنان برای ادامه سال امیدوار است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato