51 نفر در کره جنوبی دوباره به کرونا مبتلا شدند؛ اشتباه پزشکی یا فعالیت مجدد ویروس؟

ویروس کرونا تا به امروز قربانیان زیادی در سراسر جهان گرفته و شرکت‌های مختلفی در حال کار روی درمان و واکسن آن هستند. به تازگی اعلام شده 51 بیمار در کره جنوبی که درمان شده بودند، دوباره به این ویروس مبتلا شده‌اند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری کره جنوبی (KCDC) اخیرا اعلام کرده که 51 نفر از دئگو و استان جئونسانگنام مدت کوتاهی پس از مرخص شدن از بیمارستان مورد آزمایش کووید-19 قرار گرفتند که نتیجه آن‌ها مثبت بود. به اعتقاد مدیر KCDC، «جونگ یون-کیونگ» به نظر می‌رسد ویروس در بدن این بیماران دوباره فعال شده و افراد پس از مرخص شدن، دوباره به این بیماری مبتلا نشده‌اند. این احتمال وجود دارد که افراد زودتر از زمان استاندارد، از بیمارستان مرخص شده باشند.

مقامات پزشکی اعلام کرده‌اند که تیمی از محققان برای بررسی وضعیت این پرونده‌ها، به دئگو اعزام شده‌اند. ماه گذشته میلادی، یک رسانه در چین گزارش کرد که پزشکان در ووهان چین خبر از ابتلای مجدد 10 درصد بیماران می‌دهند.

کرونا

«وانگ وی»، مدیر بیمارستان تونگجی، جایی که اولین موارد ابتلا به کووید-19 شناسایی شد به CCTV اعلام کرده افرادی که نتیجه تست آن‌ها دوباره مثبت شده، هیچ گونه علائمی نداشتند و افراد نزدیک به آن‌ها نیز به این ویروس مبتلا نشده بودند. در حالی که 80 تا 90 درصد بیماران پس از بهبود اثری از ویروس در بدن خود نشان نداده‌اند، وانگ اعلام کرده بود که تنها در حال بررسی نمونه‌های کوچکی هستند.

روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری، کمیسیونر وزارت بهداشت ایالت نیویوک، دکتر «هوارد زاکر» به پرونده ابتلای دوباره افراد به ویروس کرونا در چین اشاره کرد، البته هشدار داد که هنوز این گزارش مورد تایید قرار نگرفته است.

با انتشار خبر ابتلای مجدد افراد به کرونا در کره جنوبی، مقامات این کشور به دنبال استفاده از مچ‌بندهای الکترونیکی جهت کنترل افراد قرنطینه شده برای کاهش سرعت شیوع کرونا هستند. در حال حاضر هر فردی که وارد کره جنوبی می‌شود، باید تا 14 روز قرنطینه شود.

تا به امروز بیش از 1.4 میلیون نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند و شمار قربانیان از مرز 82 هزار نفر عبور کرده است. در کره جنوبی 10,384 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 200 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

موبایلت

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟