شیوع کرونا انتشار ایموجی های جدید را به سال 2022 موکول کرد

شیوع کرونا انتشار ایموجی های جدید را به سال 2022 موکول کرد

گروهی که مسئول انتشار ایموجی های جدید است از تأخیر در انتشار نسخه بعدی خبر داد. تا پیش از این قرار بود ایموجی های جدید را سال ۲۰۲۱ ببینیم ولی به خاطر مشکلاتی که شیوع ویروس کرونا برای نیروهای داوطلب به وجود آورده، انتشار نسخه جدید به سال ۲۰۲۲ موکول شد.

سازمان غیرانتفاعی «کنسرسیوم یونیکد» (Unicode Consortium) که ایموجی‌های استاندارد را برای اندروید و iOS منتشر می کند، روز چهارشنبه اعلام کرد که انتشار نسخه بعدی شش ماه عقب افتاده و سپتامبر ۲۰۲۱ از راه می رسد. ایموجی های جدید پیش از عرضه روی آیفون و اندروید باید پروسه هشت ماهه را برای دریافت تأییدیه طی کنند؛ این یعنی برای استفاده از ایموجی ها جدید باید تا سال ۲۰۲۲ صبر کنیم.

ایموجی های جدید سال 2020
نسخه ۱۳ اواخر سال جاری میلادی برای آیفون، آیپد و مک منتشر می شود.

کنسرسیوم یونیکد با اشاره به اینکه ساخت ایموجی‌ها به نیروهای داوطلب وابسته است ولی آنها به خاطر شیوع ویروس کرونا دیگر وقتی برای این کار ندارند، می گوید:

«با توجه به شرایط کنونی متوجه شدیم که نیروهای داوطلب سرشان به شدت شلوغ است بنابراین بهترین تصمیم برای داوطلبان و ارگان های وابسته این بود که تاریخ انتشار را عقب بیندازیم. امسال نمی توانیم مثل گذشته به زمانبندی پایبند باشیم.»

«Jeremy Burge» مدیر سایت Emojipedia می گوید با اینکه لیست رسمی نسخه ۱۴.۰ وجود ندارد، ولی احتمالاً ایموجی های «کلاغ»، «قابلمه» و «انگشت قلبی» (Finger Heart) در آن خواهند بود.

اواسط بهمن ماه سال قبل کنسرسیوم یونیکد از ۱۱۷ ایموجی جدید برای سال ۲۰۲۰ رونمایی کرد. این نسخه همچنان اواخر سال جاری میلادی برای آیفون، آیپد و مک منتشر شده و شامل ژست دست ایتالیایی، نینجاها، اعضای آناتومیک بدن، چهره خندان با اشک، حیوانات جدید، غذاها و بسیاری اموجی های دیگر می شود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato