این ساعت مچی مخصوص بوگاتی شیرون درون خود یک موتور 16 سیلندر دارد [تماشا کنید]

این ساعت مچی مخصوص بوگاتی شیرون درون خود یک موتور 16 سیلندر دارد [تماشا کنید]

تصور کنید آنقدر ثروتمند شده اید که در گاراژ چند میلیون دلاری خود یک دستگاه بوگاتی شیرون هم دارید؛ روز تولدتان نزدیک است و به همین مناسبت می خواهید برای خودتان ساعتی بخرید که با شیرون ست باشد.

اگر روزی در رویاهای خود در شرایطی مشابه قرار گرفتید، می توانید روی ساعت جدید شرکت جواهرسازی یاکوب اند کو (Jacob & Co) حساب باز کنید. این ساعت فوق العاده منحصر به فرد بوگاتی شیرون توربیلون (Bugatti Chiron Tourbillon) نامگذاری شده و برای خرید آن باید ۲۸۰ هزار دلار پرداخت کرد!

ساعت مچی مخصوص بوگاتی شیرون

آنچه که این ساعت مچی را از دیگر ساعت های مشابه متمایز می کند، تعبیه مدل مینیاتوری از موتور ۱۶ سیلندر بوگاتی شیرون داخل آن است. شاید فکر کنید این موتور نقشی صرفا تزئینی دارد، اما باید گفت که برخی اجزای آن واقعا حرکت می کنند. برای اتصال این موتور مینیاتوری و دیگر اجزای اصلی به بدنه ساعت از چهار کمک فنر آبی رنگ استفاده شده است؛ البته مشخص نیست که این کمک فنرها هم عمل می کنند یا خیر.

ساعت مچی مخصوص بوگاتی شیرون

عمر باتری این ساعت ۶۰ ساعت است

برای به حرکت در آوردن اجزای موتور، یک دکمه اختصاصی در نظر گرفته شده است. با فشردن این دکمه، توربوشارژرها وارد عمل شده و حالت دورگیری را شبیه سازی می کنند؛ همچنین میل لنگ نیز به حرکت در آمده و پیستون های ظریف موجود در داخل سیلندرها بالا و پایین می روند! برای هر چه جذاب تر کردن این ساعت، میزان شارژ باتری به وسیله نشان دهنده ای مشابه با آمپر مقدار بنزین نمایش داده می شود.

ساعت مچی مخصوص بوگاتی شیرون

اجزای ساعت زیر شیشه یاقوت کبود محافظت می شوند

ساعت بوگاتی شیرون توربیلون در مجموع ۵۷۸ قطعه داخلی دارد. به گفته شرکت یاکوب اند کو ساخت این قطعات بیش از یک سال زمان برده است. قاب این ساعت اشرافی دارای ابعادی برابر با ۵۴ در ۴۴ میلی متر بوده و جنسی از تیتانیوم دارد. بندهای پلاستیکی هم با سگک تیتانیومی به هم متصل می شوند. علت استفاه از سگک تیتانیومی این است که در سرعت های بالاتر از ۳۰۰ مایل (تقریبا ۴۸۰ کیلومتر)، ساعت از دست راننده باز نشود.

گفتنی است پیش از این نیز شرکت یاکوب اند کو با الگوبرداری از محصولات بوگاتی چند ساعت دیگر تولید کرده، اما هیچ یک از آنها به اندازه مدل اخیر جذاب و ظریف نبوده اند.

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، برای خرید ساعت مچی بوگاتی شیرون توربیلون باید ۲۸۰ هزار دلار کنار گذاشت! برای درک بهتر این رقم بد نیست بدانید مکلارن ۷۲۰S با قیمتی در همین حدود به فروش می رسد. البته در رویایی که یک بوگاتی ۳ میلیون دلاری در گاراژ خوابیده باشد، ۲۸۰ هزار دلار پول خرد به حساب خواهد آمد!

اگر از رویای خود بیرون بیایید، خواهید دید در دنیای واقعی اصلا امکان خرید این ساعت برای ما وجود ندارد، مگر اینکه ...

 

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato