نتایج ناامید کننده گلکسی A71 در DxOMark؛ ضعیف‌تر از گلکسی A50

نتایج ناامید کننده گلکسی A71 در DxOMark؛ ضعیف‌تر از گلکسی A50

نتایج ناامید کننده گلکسی A71 در DxOMark؛ ضعیف‌تر از گلکسی A50

چیدمان دوربین گلکسی A71 به گونه ای است که از نظر بسیاری نسخه قوی تر گلکسی A51 به حساب می آید اما در کمال تعجب در تست‌های DxOMark حتی به پای گلکسی A50 هم نرسیده آن هم در حالی که A50 یک سنسور کمتر دارد.

گلکسی A71 که دو ماه قبل به بازار عرضه شد، دارای ماژول اصلی چهارگانه ای است که از دوربین های اصلی ۶۴ مگاپیکسلی (f/2.2)، الترا واید ۱۲ مگاپیکسلی (f/2.2)، ماکروی ۵ مگاپیکسلی (f/2.4) و عمق سنج ۵ مگاپیکسلی با اپرچر  f/2.2 تشکیل شده است. از قابلیت های شاخص آن باید به فوکوس خودکار با تشخیص فاز، فیلمبرداری ۴K با نرخ ۳۰fps، فیلمبرداری اسلوموشن ۱۰۸۰p با نرخ ۹۶۰fps و عکاسی HDR اشاره کرد. دوربین سلفی این موبایل هم ۳۲ مگاپیکسلی با اپرچر f/2.2 است که امکان فیلمبرداری ۱۰۸۰pرا به کاربر می دهد.

گلکسی A71 از کارشناسان  DxOMark امتیاز کلی ۸۴ را دریافت کرده است. امتیاز میانرده جدید سامسونگ در بخش های عکاسی و فیلمبرداری به ترتیب ۸۹ و ۷۴ اعلام شده که در بخش دوم بسیار ناامید کننده به نظر می رسد چرا که گلکسی A50 با یک سنسور کمتر و دوربینی که روی کاغذ به مراتب ضعیف تر به نظر می رسد، در آن ۷۹ امتیاز کسب کرده بود.

دوربین گلکسی A71

آنچه که در بخش عکاسی تحسین کارشناسان را برانگیخته نوردهی دقیق، محدوده داینامیک گسترده، کنترل نویزها، رنگ های با طراوت در فضای بیرون و افکت بوکه چشم نواز بوده است. از سوی دیگر دوربین گلکسی A71 دارای مشکلاتی نظیر جزییات اندک تصویر به ویژه در حالت زوم، سرعت پایین فوکوس، ته رنگ آبی در تصاویر فضای خارجی و موج دار شدن تصویر در کنار اشیاء شارپ است.

این موبایل در فیلمبرداری از محیط های پر نور و حذف لرزش ها عملکرد مطلوبی دارد اما باید انتظار مشکلاتی مثل فوکوس خودکار ضعیف، گستره داینامیک محدود و سطح پایین جزییات را داشته باشید.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل