آپدیت شیائومی Mi A3 به اندروید ۱۰ برای بار سوم متوقف شد

یکی از دلایلی که بسیاری از کاربران علاقه زیادی به گوشی‌های مبنی بر اندروید وان دارند، آپدیت شدن مستمر و سریع آن‌هاست. به نوعی می‌توان گفت این گوشی‌ها تقریبا با همان سرعتی که سری پیکسل بروزرسانی‌ها را دریافت می‌کنند، به آخرین نسخه اندروید آپدیت می‌شوند. با این حال همیشه استثنا‌هایی هم وجود داشته و شیائومی Mi A3 نیز یکی از آن‌هاست.

این گوشی به عنوان یکی از قابل‌ترین گوشی‌های مبتنی بر اندروید وان که بارها هم در راهنمای خرید موبایل دیجیاتو پیشنهاد شده، هنوز به آخرین نسخه از سیستم‌عامل اندروید ۱۰ آپدیت نشده است. البته باید گفت که کمپانی شیائومی، بارها دست کاربران این گوشی را در پوست گردو گذاشته است. اولین بار که شیائومی Mi A3 به صورت رسمی اندروید ۱۰ را دریافت کرد، به جای بهبود رابط کاربری و اضافه کردن ویژگی‌های جدید، دستگاه با افت کارایی روبرو شد. بسیاری نیز شاهد بریک شدن گوشی خود بودند.

کمپانی محبوب چینی، به سرعت انتشار آپدیت را متوقف کرد تا در کد‌های نوشته شده خود بازنگری کند. پس از این که کاربرانی این گوشی خوش‌ساخت مدت مدید دیگری نیز صبر کردند، نوبت به سری دوم بروزرسانی اندروید ۱۰ رسید. با این حال همزمان شدن آن با شروع پاندمی کرونا و قرنطینه شدن بسیاری از شهر‌ها، هیچ کس انتظار نداشت تا آپدیتی پایدار دریافت کند. به همین دلیل کمپانی چینی، دوباره روند آپدیت را متوقف کرد تا بازبینی نهایی روی آن داشته باشد.

راهنمای خرید گوشی دست دوم

پس از بازبینی مجدد، کاربران بسیاری در سراسر دنیا امیدوار بودند تا بالاخره بتوانند از تجربه دارک مود سیستمی بهره‌مند شوند. در عوض کاربران شیائومی Mi A3 متوجه شدند که هنوز وقت دریافت این آپدیت نرسیده، چون شیائومی علاقه دارد «یک بار دیگر» هم این آپدیت را بررسی کند. به هر طریق اگر از منظر شیائومی به این روند نگاه کنید، همه چیز بسیار منطقی به نظر می‌رسد، زیرا کمپانی محبوب علاقه دارد تا پایدارترین حالت اندروید ۱۰ را در اختیار کاربران قرار دهد.

اما اگر از منظر کاربران به قضیه نگاه کنید، چنین چیزی غیر قابل بخشش است، زیرا گوشی‌های دیگر مبتنی بر اندروید وان همگی به نسخه ۱۰ اندروید آپدیت شده و ماه‌هاست از تجربه آن لذت می‌برند. کاربران شیائومی Mi A3 اما باید چند هفته (ماه؟) دیگر منتظر بمانند تا سومین سازنده گوشی هوشمند، آپدیت را منتشر کند. البته همواره این کمپانی می‌تواند از خیر اندروید ۱۰ گذشته و با انتشار اندروید ۱۱، کاربران را غافلگیر کند. تا آن زمان، می‌توان به گوگل هم اشاره کرد که نا‌امیدتر از گذشته بوده و حتی دیگر آمار نصب نسخه‌های مختلف اندروید را نیز اعلام نمی‌کند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟