ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

آمریکا حساب ویژه ای روی داروی شرکت گیلیاد باز می کند؛ رمدسیویر سربلند بیرون آمد

روز گذشته شرکت گیلیاد (سازنده داروی رمدسیویر) نتایج اولیه آزمایش بالینی این دارو روی بیماران را منتشر کرد و اعلام نمود بیماران کرونایی که این دارو را مصرف کرده بودند زودتر به بهبودی دست پیدا ...

روز گذشته شرکت گیلیاد (سازنده داروی رمدسیویر) نتایج اولیه آزمایش بالینی این دارو روی بیماران را منتشر کرد و اعلام نمود بیماران کرونایی که این دارو را مصرف کرده بودند زودتر به بهبودی دست پیدا کردند. به دنبال انتشار این خبر یکی از مقامات ارشد بیماری های عفونی آمریکا اعلام کرد که داروی ضد ویروسی رمدسیویر به داروی استاندارد در آمریکا برای درمان کووید ۱۹ بدل می شود.

آزمایشات اولیه ای که توسط دولت آمریکا انجام شده نشان می دهد بیمارانی که داروی شرکت گیلیاد را دریافت کرده اند ۳۱ درصد سریع تر از آنهایی که داروی بی اثر گرفته بودند خوب شدند که این پیشرفت به تعبیر دکتر آنتونی فاسی قابل توجه است.

فاسی در کنفرانس خبری اخیرش با خبرنگاران در کاخ سفید این نتایج را بسیار مهم خواند و آن را به لحظه ای در سال ۱۹۸۶ تشبیه کرد که در آن آمریکا برای ساخت داروهای HIV تلاش می کرد و چیزی نداشت.

او تصریح کرد:

داروی رمدسیویر درمان استاندارد ما خواهد بود.

سازمان غذا و داروی آمریکا خبر داد که مذاکرات با شرکت گیلیاد را آغاز کرده تا داروی رمدسیویر را در سریع ترین زمان ممکن برای بیماران آمریکایی تامین کند اما این سازمان از اظهار نظر در مورد برنامه هایش برای تایید قانونی این دارو خودداری کرد.

داروی شرکت گیلیاد

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز در پاسخ به سوالی که پیرامون صدور مجوز استفاده فوری از داروی رمدسیویر برای کووید ۱۹ مطرح شد چنین گفت:

من میخواهم که آنها تا حد ممکن سریع عمل کنند. ما می خواهیم همه چیز بی خطر باشد اما همزمان مجوزها هم سریع صادر شوند، خصوصا در مورد داروهایی که نتیجه می دهند.

داروی شرکت گیلیاد که به صورت تزریق وریدی به بیماران بستری در بیمارستان داده شده در هفته های اخیر و به دنبال انتشار نتایج تحقیقات مختلف در مورد اثربخشی آن بازارهای مختلف را دگرگون کرده است و فاسی نیز اخطار داده که آخرین دیتای به دست آمده از این دارو باید با دقت تحلیل شود.

به دنبال انتشار این خبر ارزش سهام شرکت Gilead بالغ بر ۵ درصد افزایش داشت و به رقم ۸۳.۱۴ دلار بابت هر سهم رسید.

از آنجایی که تاکنون هیچ دارو یا واکسن تایید شده ای برای کووید ۱۹ ساخته نشده، داروی رمدسیویر با نتایج امیدبخشی که داشته توجه بسیاری را به خود جلب کرده است و پزشکان حالا سخت در تلاشند تا به لطف آن راهی برای تغییر مسیر این بیماری پیدا کنند و مانع از حمله آن به ریه ها و آسیب زدنش به اندام های دیگر شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • کاوشگر فضایی
    کاوشگر فضایی | ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

    از همون اول هم معلوم بود کار خودشونه ...

مطالب پیشنهادی