همه چیز درباره آیفون 13
کنگره آمریکا بزوس را احضار کرد؛ تردید درباره سوءاستفاده آمازون از اطلاعات فروشندگان

کنگره آمریکا بزوس را احضار کرد؛ تردید درباره سوءاستفاده آمازون از اطلاعات فروشندگان

چند وقت پیش گزارشی از سوی وال استریت ژورنال منتشر شده بود که به استفاده آمازون از اطلاعات فروشندگان حاضر در پلتفرم خود اشاره می‌کرد و در همین راستا، کمیته قضایی مجلس مدیرعامل این فروشگاه اینترنتی، جف بزوس را برای شهادت در کنگره فراخوانده است در این نامه که توسط ۴ دموکرات و ۳ جمهوری‌خواه امضا شده، اعلام شده که آمازون احتمالا با گمراه کردن دولت درباره عملکرد خود، جرم مرتکب شده است.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، بیش از ۲۰ کارمند سابق آمازون به این نشریه اعلام کرده‌اند که این شرکت از داده‌های فروشندگان برای طراحی و قیمت‌گذاری محصولات تولیدی خود استفاده می‌کند. این ادعا، سیاست‌های آمازون را نقض می‌کند و علاوه بر این، شهادت قبلی این شرکت که برای «کمیته فرعی ضد انحصار مجلس» ارائه شده بود را نیز زیر سوال می‌برد. در ژوئیه سال گذشته، آمازون اعلام کرده بود که از اطلاعات فروشندگان خود برای رقابت با آن‌ها استفاده نمی‌کند.

جف بزوس

بخشی از نامه‌ای که توسط نمایندگان امضای شده، به شرح زیر است:

«اگر اطلاعات گزارش وال استریت ژورنال دقیق باشند، اظهاراتی که آمازون درباره روش‌های کاری خود در اختیار کمیته قرار داده بود، گمراه‌کننده است و احتمالا این شرکت مرتکب جرم شده. اگر این ادعاها صحت داشته باشند، آمازون از نقش خود به عنوان بزرگترین فروشگاه آنلاین ایالات متحده آمریکا برای دسترسی به اطلاعات تجاری حساس هریک از فروشندگان سوءاستفاده کرده، تا از آن‌ها برای رقابت مستقیم با این فروشندگان استفاده کند.»

یکی از سناتورها، «جاش هاولی» خواهان تحقیقات ضد انحصاری درباره این ادعاها شده. کمیته قضایی اعلام کرده اگر جف بزوس داوطلبانه شهادت ندهد، با احضار قانونی مجبور به این کار خواهد شد. زمانی که اولین گزارش منتشر شد، آمازون اعلام کرد که استفاده از اطلاعات خصوصی فروشندگان توسط کارکنان را به شدت ممنوع کرده. علاوه بر این گفته بود که یک تحقیق داخلی برای این موضوع آغاز کرده است.

در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که جف بزوس تنها مدیرعامل یکی از ۴ شرکت بزرگ ایالات متحده شامل آمازون، اپل، گوگل و فیسبوک است که پیش از این در کنگره شهادت نداده. در حال حاضر تحقیقات گسترده‌ای در رابطه با بزرگترین فروشگاه آنلاین جهان در حال انجام است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato