سامسونگ از تولید پرچمدارهای تاشو در ویتنام منصرف شد

سامسونگ از تولید پرچمدارهای تاشو در ویتنام منصرف شد

کره جنوبی یکی از کشورهایی بود که در اوایل شیوع ویروس کرونا به شدت تحت تاثیر آن قرار گرفت. دولت برای مقابله با شیوع ویروس مقررات سفت و سختی را به اجرا گذاشته بود که در پی آن برخی واحدهای تولید سامسونگ، ال‌جی و شرکت‌های دیگر به تعطیلی کشیده شدند.

تداوم این روند باعث شد زمزمه هایی مبنی بر انتقال خطوط تولید گلکسی از کارخانه Gumi سامسونگ به ویتنام به گوش برسد حالا اما با کنترل نسبی کرونا در کره جنوبی، به نظر می‌رسد سامسونگ از این تصمیم منصرف شده است.

کارخانه Gumi همان جای است که موبایل های پرچمدار و گرانبهای گلکسی فولد و زد فلیپ تولید می‌شوند و در اوج بحران کرونا برای چند روز تعطیل شده بودند. شرایط در کره جنوبی به قدری وخیم بود که احتمال تعطیلی خطوط تولید برای چند ماه وجود داشت و در این صورت سامسونگ متحمل زیان بسیار هنگفتی می‌شد.

این بحران مدت‌ها پس از معرفی گلکسی زد فلیپ شروع شده بود و سامسونگ به هیچ وجه نمی خواست خاطره تاخیر طولانی در عرضه گلکسی فولد برای مشتریان تکرار شود. از سوی دیگر  بخش عمده‌ای از موبایل‌های سامسونگ در ویتنام تولید می‌شود و این واحد از سال‌ها قبل کارایی خود در تولید مدل های مختلف را گلکسی را نشان داد بود. مجموع این عوامل باعث شده بود غول کره‌ای برای تضمین عرضه به موقع گوشی تاشوی خود در فکر انتقال خطوط تولید باشد.

آنطور که رسانه‌های کره‌ای گزارش می‌دهند سامسونگ از این تصمیم منصرف شده چرا که علی رغم بحران جهانی کرونا دولت «سئول» به خوبی از عهده کنترل آن برآمده است. این موفقت تا جایی است که مسئولان از متوقف شدن سرایت کرونا در این کشور خبر داده‌اند و حالا نگرانی خاصی در مورد فعالیت شرکت‌ها وجود ندارد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato