رکوردشکنی سامسونگ در زمینه تحقیق و توسعه: سرمایه‌گذاری ۴.۴ میلیارد دلاری تنها در ۳ ماه

رکوردشکنی سامسونگ در زمینه تحقیق و توسعه: سرمایه‌گذاری ۴.۴ میلیارد دلاری تنها در ۳ ماه

چندی پیش گزارش مالی فصل اول سال ۲۰۲۰ کمپانی سامسونگ منتشر شد. این کمپانی با وجود بحران پیش آمده به واسطه کرونا، توانسته سود عملیاتی خود را افزایش دهد. اکنون مشخص شده که این کمپانی ۱۰ درصد از درآمد خود را در اختیار بخش تحقیق و توسعه قرار داده است.

این کمپانی ۱۰ درصد از درآمد خود در فصل اول سال ۲۰۲۰ که برابر با ۴.۳۶ میلیارد دلار می‌شود را در اختیار بخش تحقیق و توسعه قرار داده است. نکته اینجاست که این میزان بودجه تنها برای ماه‌های ژانویه تا مارس بوده و نشان می‌دهد که بخش R&D برای سامسونگ از چه اهمیتی برخوردار است. بودجه تقریبا ۴.۴ میلیارد دلاری رکورد پیشین این کمپانی که مربوط به فصل اول سال ۲۰۱۸ می‌شد را نیز شکسته.

سامسونگ

با این حال به صورت دقیق، این میزان برابر با ۹.۷ درصد از درآمد خالص این کمپانی در این مدت بوده که کمی ببیشتر از میزان ۹.۶ درصدی سال گذشته است. البته رکورد شکنی کمپانی کره‌ای با بخش تحقیق و توسعه به اینجا ختم نمی‌شود و سامسونگ توانسته تنها در عرض ۱۲ ماه، ۱۶.۵ میلیارد دلار در این بخش سرمایه‌گذاری کند. با این وجود کمپانی کره‌ای اعلام کرده که سرمایه‌گذاری در ابن بخش را همچنان ادامه خواهد داد.

به نظر می‌رسد همه‌گیری ویروس کرونا نتوانسته ضربه چندانی به اقتصاد این کمپانی بزند و کره‌ای‌ها همچنان به سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف کمپانی خود ادامه می‌دهند. در این بین بخش تحقیق و توسعه سامسونگ بیشترین میزان توجه را به خود جلب کرده و این کمپانی محبوب از این سرمایه‌گذاری حداکثر استفاده را برده است. آژانس خبری یونهاپ (Yonhap) که تحرکات سامسونگ در بازار را تحت نظر می‌گیرد، اعلام کرده بخش تحقیق و توسعه این کمپانی نزدیک به ۱۸۰ پتنت در سراسر جهان دارد که ۵۰۷۵ پتنت در کره جنوبی و ۸۷۰۰ پتنت دیگر در آمریکا به ثبت رسیده‌اند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato