وارث سامسونگ: مدیریت موروثی را در کمپانی متوقف می‌کنم

وارث سامسونگ: مدیریت موروثی را در کمپانی متوقف می‌کنم

نایب رئیس سامسونگ که وارث آن محسوب می‌شود، در یک پیام تلویزیونی از حضور این شرکت در یک پرونده فساد ملی عذرخواهی و اعلام کرد که فعالیت‌های غیراخلاقی ناشی از مشکل جانشینی بوده و وعده داده که دیگر چنین فعالیت‌هایی انجام نخواهد شد. «لی جائه-یونگ» در این عذرخواهی اعلام کرد که مدیریت سامسونگ را به فرزندان خود واگذار نمی‌کند.

نایب رئیس سامسونگ گفته:

«ما نتوانستیم انتظارات مردم را برآورده کنیم و آن‌ها را ناامید کردیم. در پیروی قاطعانه از قانون و اخلاق شکست خوردیم و تمام آن‌ها تقصیر من است. ما از این موضوع مطمئن می‌شویم که مشکلات دیگری به علت جانشینی ایجاد نشود. تمام جنجال‌ها پیرامون سامسونگ ناشی از این مشکل بوده است.»

لی جائه-یونگ در ادامه اعلام کرده:

«امروز من قول می‌دهم که دیگر از روش‌های غیراخلاقی استفاده نکنم یا از ایجاد جنجال‌های ناشی از جانشینی ممانعت کنم. من شخصا روی افزایش ارزش شرکت تمرکز خواهم کرد.»

سامسونگ

در یک اقدام تعجب برانگیز، لی جائه-یونگ خبر از عدم مدیریت سامسونگ توسط فرزندان خود داد و افزود:

«من حق مدیریت را به فرزندانم نمی‌دهم. از مدت‌ها قبل در این فکر هستم اما نمی‌خواستم آن را به زبان بیاورم چون فکر می‌کردم که صحبت درباره جانشینی در زمان سختی غیرمسئولانه است و باید آن را درست ارزیابی می‌کردم.»

لی ۵۲ ساله سومین نسل از رهبران سامسونگ محسوب می‌شود. این تجارت خانوادگی در سال ۱۹۳۸ توسط پدربزرگ وی، «لی بیونگ-چول» پایه‌گذاری شد. در سال ۱۹۸۷، پدر جائه-یانگ یعنی «لی کان-هی» مدیریت این شرکت عظیم را برعهده گرفت. در سال ۲۰۱۴ کان-هی دچار حمله قلبی شد و در دید عموم حضور پیدا نکرد. به علت این مشکل، لی جائه-یونگ رهبر این شرکت شد، البته به صورت رسمی مقام وی معاونت ریاست سامسونگ است.

اگرچه در گذشته برخی شرکت‌های کره‌ای نیز دست از مدیریت خانوادگی کشیده بودند، اما این اقدام بسیار نادر است. لی جائه-یونگ که در سال ۲۰۱۷ دستگیر و در سال ۲۰۱۸ آزاد شد، صاحب یک دختر و پسر است که البته هنوز سن کمی دارند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato