گلکسی نوت ۲۰ با نمایشگر ۱۲۰ هرتزی از راه می‌رسد؛ احتمال عدم عرضه مدل اولترا

چندین ماه تا معرفی نسل جدید گلکسی نوت فاصله داریم، اما گزارش‌ها و اطلاعات زیادی از این محصولات منتشر می‌شوند. به تازگی مشخصات نمایشگر گلکسی نوت ۲۰ فاش شده است.

اطلاعات جدید از سوی «راس یانگ»، موسس و مدیرعامل Display Supply Chain Consultants منتشر شده. وی در توییت‌های خود مشخصات صفحه نمایش گلکسی نوت ۲۰ و گلکسی نوت ۲۰ پلاس را اعلام کرده. به گفته یانگ، نسخه استاندارد این گوشی هوشمند به صفحه نمایش ۶.۴۲ اینچی با رزولوشن ۱۰۸۰ × ۲۳۴۵ پیکسل مجهز می‌شود و تراکم پیکسلی برابر با ۴۰۱ پیکسل در هر اینچ دارد. نسبت تصویر این پنل بجای ۱۹:۹ گلکسی نوت ۱۰، به ۱۹.۵:۹ تغییر می‌کند.

بزرگترین بهبود نمایشگر پرچمدار آینده سامسونگ، رفرش ریت ۱۲۰ هرتز آن است. این شرکت کره‌ای در این محصول خود از نمایشگر LTPO استفاده می‌کند که نیاز به انرژی کمی دارد. این فناوری باعث می‌شود که افزایش رفرش ریت به ۱۲۰ هرتز، باعث افزایش چشمگیر مصرف باتری نشود.

گلکسی نوت ۲۰

گلکسی نوت ۲۰ پلاس در مقایسه با نسل کنونی خود، گلکسی نوت ۱۰ پلاس به نمایشگر بزرگتری مجهز می‌شود. این دستگاه از صفحه نمایش ۶.۸۷ اینچی با رزولوشن ۱۴۴۴ × ۳۰۹۶ پیکسل بهره می‌برد. نسبت تصویر این پنل به ۱۹.۳:۹ تغییر می‌کند و همچنین تراکم پیکسلی آن برابر با ۴۹۷ پیکسل در هر اینچ خواهد بود. این دستگاه نیز مانند نسخه استاندارد خود رفرش ریت ۱۲۰ هرتز را در اختیار کاربر قرار می‌دهد و به پنل LTPO مجهز می‌شود.

سامسونگ در اوایل سال جاری میلادی علاوه بر گلکسی S20 و S20 پلاس، از نسخه اولترا این گوشی‌های هوشمند نیز رونمایی کرد و به همین علت بسیاری منتظر رونمایی از نسخه اولترا گلکسی نوت ۲۰ هستند. با این وجود به گفته یانگ، سامسونگ چنین برنامه‌ای ندارد، اما گلکسی فولد ۲ یک گوشی بزرگ خواهد بود. گزارش‌های قبلی به پشتیبانی این گوشی انعطاف پذیر از قلم S Pen اشاره کرده بودند.

تا به امروز گزارش‌های زیادی در رابطه با نسل آینده فبلت‌های سامسونگ منتشر شده. برخی به حذف پردازنده اگزینوس از این گوشی‌های هوشمند اشاره می‌کنند، با این حال شنیده‌ها خبر از تامین قدرت این محصولات توسط چیپست اگزینوس ۹۹۲ می‌دهند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟