گوگل کروم ۸۳ منتشر شد؛ گروه‌بندی تب‌ها و اصلاحات امنیتی گسترده

گوگل کروم ۸۳ منتشر شد؛ گروه‌بندی تب‌ها و اصلاحات امنیتی گسترده

گوگل کروم ۸۳ برای لینوکس، ویندوز و مک منتشر شد و همانطور که انتظار می‌رفت به خاطر جهش ناگهانی از نسخه ۸۱ به ۸۳، با اصلاحات گسترده از راه رسیده است.

یکی از جالب ترین قابلیت‌های اضافه شده به نسخه ۸۳ مرورگر کروم، امکان گروه بندی تب هاست که گوگل حدودا یک هفته قبل آن را معرفی کرد. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا تب‌های باز را مرتب و دسته بندی کرده و تنها با راست کلیک کردن روی تب‌ها، آن‌ها را در گروه‌هایی با نام و رنگ دلخواه قرار دهند. در آپدیت‌های آینده امکان جمع شدن گروه‌ها هم فراهم خواهد شد تا از شلوغ شدن نوار مرورگر جلوگیری شود.

قابلیت گروه بندی تب ها با گوگل کروم ۸۳ آمد

در نسخه جدید مرورگر کروم رابط کاربری قسمت‌های Privacy و Settings نسخه دسکتاپ نیز از نو طراحی شده و هدف گوگل از این تغییرات آسان تر کردن تنظیمات مرورگر بوده است. در کوکی‌ها، تنظیمات سایت و پاکسازی داده‌های مرورگر نیز اصلاحاتی صورت گرفته و مکان برخی گزینه‌ها برای دسترسی راحت تر تغییر پیدا کرده است.

از دیگر تغییرات کروم ۸۳ می‌توان به اضافه شدن آیکون پازل به نوار بالای مرورگر اشاره کرد که جزئیات بیشتری را در مورد داده‌هایی که مرورگر حین بارگزاری سایت به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کند، در اختیار کاربر می‌گذارد. علاوه بر این گزینه‌هایی برای مدیریت افزونه‌ها و کنترل سطح دسترسی آن‌ها به اطلاعات به نسخه جدید اضافه شده‌اند.

گوگل کروم ۸۳ اولین نسخه‌ای از این مرورگر است کوکی‌های شخص ثالث را در حالت Incognito مسدود می‌کند، البته کاربران می‌توانند با کلیک روی آیکن اختصاصی در صفحه، کوکی‌ها را برای برخی سایت‌ها فعال کنند.

گوگل دست کم ۳۸ حفره امنیتی را در نسخه جدید مرورگر کروم برطرف کرده که از میان آن‌ها ۴ حفره خطرناک بوده‌اند. گوگل برای رفع حفره‌های امنیتی این نسخه، هزاران دلار به محققان امنیتی پرداخت کرده است.

گوگل قابلیت‌های فوق را به تدریج برای مرورگر کروم فعال می‌کند.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato