جزئیات دوربین آیفون ۱۳ فاش شد؛ حسگر اصلی ۶۴ مگاپیکسلی با زوم ۶ برابری دیجیتال

هنوز ماه‌ها تا رونمایی رسمی از آیفون ۱۲ باقی مانده اما شایعات در مورد آیفون سال بعد در حال شکل گیری هستند. یکی از افشاگران دنیای فناوری جزئیات دوربین آیفون ۱۳ را فاش کرده که اگر صحت داشته باشد جهش چشم گیر دوربین آیفون سال بعد در مقایسه با آیفون ۱۱ را نشان می‌دهد.

یکی از افشاگران محصولات اپل با نام کاربری «choco_bit» در توییتر مدعی شده که طرح زیر نمای ماژول دوربین آیفون ۱۳ را نشان می‌دهد. به گفته او درون این برآمدگی مربعی که شباهت زیادی به ماژول دوربین آیفون فعلی دارد، چهار سنسور قرار گرفته‌اند. حسگر LiDAR نیز برخلاف آیپد پرو جدید زیر برآمدگی قرار خواهد گرفت.

طرح احتمالی ماژول دوربین آیفون ۱۳

آگهی استخدام

افشاگر مورد بحث مدعی شده آیفون ۱۳ دوربین ۶۴ مگاپیکسلی با لنز عریض و بزرگنمایی یک برابری اپتیکال و شش برابری دیجیتال، دوربین ۴۰ مگاپیکسلی تله فوتو با بزرگنمایی ۳ تا ۵ برابری اپتیکال (۱۵ تا ۲۰ برابری دیجیتال)، سنسور ۴۰ مگاپیکسلی با لنز فوق عریض و بزرگنمایی معکوس اپتیکال و سنسور ۴۰ مگاپیکسلی با لنز آنامورفیک و نسبت تصویر 2.1:1 خواهد داشت.

با توجه به اینکه زمان بسیار زیادی تا رونمایی رسمی از آیفون ۱۳ باقی مانده، به اطلاعات فوق باید با شک و تردید نگریست. اپل از ماه‌ها قبل برای آیفون سال بعد برنامه ریزی می‌کند، با این وجود احتمال تغییر کردن برنامه‌ها و اصلاح طراحی برای شکل گیری طرح نهایی آیفون ۱۳ وجود دارد.

اگر این شایعه صحت داشته باشد، جهش چشم گیر دوربین آیفون سال بعد نسبت به آیفون ۱۱ را نشان می‌دهد. با اینکه دوربین آیفون هر سال بهتر می‌شود، اما اپل تاکنون آیفون‌ها را به سنسورهای با مگاپیکسل خیلی بالا مجهز نکرده است. برای مثال آیفون ۱۱ پرو سه حسگر ۱۲ مگاپیکسلی دارد که لنزهای عریض، فوق عریض و تله فوتو روبروی آن‌ها قرار گرفته‌اند.

برخی شایعات حاکی از آنند که آیفون ۱۲ دوربین عریض ۶۴ مگاپیکسلی و دوربین تله فوتو با بزرگنمایی ۳ برابری اپتیکال خواهد داشت. تاکنون اطلاعات کمی از دوربین این گوشی فاش شده و بیشتر شایعات پیرامون مجهز شدن این گوشی به حسگر سه بعدی بوده‌اند.

آگهی استخدام

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟