ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نرم افزار و اپلیکیشن

افکت های واقعیت افزوده اینستاگرام به موسیقی واکنش نشان می دهند

اینستاگرام که از پلتفرم های اجتماعی محبوب این روزها به شمار می رود همچنان به ایجاد افکت های واقعیت افزوده خود ادامه می دهد و روز گذشته در همین راستا اعلام کرد که کاربرانش می ...

اینستاگرام که از پلتفرم های اجتماعی محبوب این روزها به شمار می رود همچنان به ایجاد افکت های واقعیت افزوده خود ادامه می دهد و روز گذشته در همین راستا اعلام کرد که کاربرانش می توانند از طریق ابزار ساخت واقعیت افزوده آن به نام Spark AR افکت های گوناگونی بسازند که به موسیقی واکنش نشان می دهند.

برای این منظور کاربران یا باید موسیقی خود را ایمپورت کنند (البته اگر حق استفاده از آن را داشته باشند) یا اینکه از مجموعه موجود در کتابخانه موسیقی  اینستاگرام استفاده نمایند که در برگیرنده تِرک های موسیقی بزرگ و محبوبی است و اینستاگرام بابت آنها به صاحبان اثر پول پرداخت می کند. برای معرفی این قابلیت به کاربران اینستاگرام نیز خواننده ای به نام Ellie Goulding از افکت خود برای یک ترانه جدید رونمایی کرد.

علاوه بر این امکان، فیسبوک همچنین تعدادی تمپلیت یا قالب استیکر واقعیت افزوده را هم ایجاد کرده که به لطف آنها کاربران با سرعت بیشتری میتوانند فیلترهای واقعیت افزوده خود را سفارشی سازی کنند.

اما قابلیت جدید موسوم به AR Music به توسعه دهندگان اجازه می دهد فیلترهایی بسازند که با موسیقی تعامل دارند؛ حال فرقی ندارد که آن موسیقی را به صورت مستقیم روی برنامه آپلود کرده باشند، از طریق ابزار انتخاب موسیقی اینستاگرام انتخاب کرده باشند یا اینکه صدایی باشد که در پس زمینه پخش می شود.

همچنین با اضافه شدن ابزارهای انتخاب گالری به اینستاگرام شما میتوانید افکت های واقعیت افزوده جدید را به عکس ها و فیلم های قدیمی خود بیاورید. به لطف امکانی به نام Media Library کاربران به راحتی میتوانند عکس یا فیلم قدیمی مورد نظرشان را به فیلترهای جدید مزین کنند و با کمک ابزار دیگری به نام Gallery Picker یک فیلتر بصری را با رسانه های موجود در گالری گوشی خود تغییر دهند.

اینستاگرام

فیسبوک تابحال بارها در مورد آینده واقعیت افزوده روی پلتفرم های خود صحبت کرده اما در طول سالیان گذشته عمده تمرکز خود را روی بهبود اینستاگرام و قابلیت های مختلف آن قرار داده است. آپدیت های واقعیت افزوده اینستاگرام نیز در این مدت بسیار متنوع بوده اند اما همچنان یکی از مشکلات همیشگی فیلترهای واقعیت افزوده در آنها مشاهده شده و به قوت خود باقی بوده: اینکه به قدر کافی پویا نبوده اند تا کاربران را به استفاده دوباره ترغیب کنند.

حالا اما با اضافه شدن افکت های صوتی و قابلیت های تازه برای سفارشی سازی بیشتر، توسعه دهندگان میتوانند افکت های مختص به خود را بسازند که زندگی در آنها جریان دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی