ناآرامی‌های آمریکا عرضه نسخه بتای اندروید ۱۱ را به تعویق انداخت

گوگل قصد داشت در روز ۱۴ خرداد ماه،‌ در یک رویداد پخش زنده قابلیت‌های جدید اندروید ۱۱ را معرفی کند اما به دنبال برخی مشکلات،‌ مراسم رونمایی به تعویق افتاده است.

حساب کاربری رسمی توسعه‌دهندگان اندروید در توییتر اعلام کرده که با این که برای اعلام جزئیات بیشتری از اندروید ۱۱ هیجان دارند اما در حال حاضر زمان مناسبی برای جشن گرفتن نیست و رویداد سوم ژوئن و عرضه نسخه بتا به تعویق می‌افتد. در حال حاضر زمان رونمایی از اندروید ۱۱ به آینده نزدیک موکول شده و تاریخ دقیق آن مشخص نیست.

اندروید ۱۱

Mobit

به گزارش ورج گوگل، به دلیل به تاخیر افتادن عرضه اندروید ۱۱ اشاره نکرده اما علت آن کاملا واضح است. رونمایی از این نسخه با اعتراضات، غارت و آتش‌سوزی در بسیاری از شهرهای ایالات متحده همراه شده است. اعتراضات پس از آن شروع شد که در ایالت مینه‌سوتای آمریکا یک مرد غیر مسلح سیاه‌پوست به نام «جورج فلوید» پس از دستگیری، به دلیل خشونت نیروی پلیس کشته شد. منطقه اوکلند و سن‌خوزه که گوگل و بسیاری از کارمندانش در آن سکونت دارند از مکان‌‌های پر التهاب است و خشونت‌های متعددی را شاهد بوده است.

اعتراضات به دلیل اعمال قدرت بیش از حد مقامات قانونی به بخش‌‌های متعددی از ایالات متحده از جمله منیاپولیس، دنور، کلمبوس و لس‌آنجلس گسترش یافته است. پیش از این در ماه مارس هم یک فرد سیاه‌پوست ۲۶ ساله به اشتباه توسط پلیس شهر لویی‌ویل در ایالات کنتاکی هدف قرار گرفته بود.

ظاهرا گوگل تصور می‌کند با توجه به شرایط موجود افراد اندکی از ویژگی‌های جدید اندروید هیجان زده می‌شوند و به نظر می‌رسد تصمیم به تاخیر انداختن معرفی اندروید ۱۱ عاقلانه باشد.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟