چین از احتمال آماده شدن واکسن کرونا تا پایان سال جاری میلادی خبر داد

چین از احتمال آماده شدن واکسن کرونا تا پایان سال جاری میلادی خبر داد

روزبه‌روز بر تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان آن افزوده می‌شود، بیماری که منشا آن ووهان است. بسیاری از محققان و شرکت‌ها در حال توسعه واکسن کرونا هستند و حالا چین اعلام کرده که واکسن آن‌ها احتمالا تا پایان سال جاری میلادی آماده می‌شود.

بر اساس اطلاعاتی که اخیرا از سوی کمیسیون نظارت و مدیریت دارایی دولتی چین (SASAC) منتشر شده، واکسن در حال توسعه توسط دو شرکت وابسته به دولت احتمالا در اواخر سال جاری میلادی یا اوایل سال آینده آماده می‌شود.

این دو شرکت، «موسسه محصولات بیولوژیکی ووهان» و «موسسه محصولات بیولوژیکی پکن» فاز دوم آزمایش بالینی واکسن‌ها را آغاز و آن‌ها را به ۲۰۰۰ نفر تزریق کرده‌اند. بر اساس اعلام SASAC، خط تولید موسسه محصولات بیولوژیکی پکن با ظرفیت کامل می‌تواند سالانه ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون دوز واکسن بسازد. تا به امروز ۵ واکسن توسعه پیدا کرده در چین روی انسان‌ها آزمایش شده‌اند که بیشتر از هر کشور دیگری است.

سازمان‌های بهداشتی، گروه‌های تحقیقاتی و حتی شرکت‌های کوچک در حال همکاری با یکدیگر هستند تا بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن اولین واکسن موثر کووید-۱۹ را تولید کنند. در حالی که رئیس جمهور چین، «شی جین پینگ» وعده داده که هرگونه موفقیت در تولید واکسن کرونا را با کشورهای دیگر به اشتراک می‌گذارد، تولید واکسن در چین با مشکلات کیفی و ایمنی گره خورده است.

واکسن کرونا

پیش‌بینی چین مبنی بر تولید واکسن کرونا تا پایان سال جاری میلادی نسبت به گفته‌های قبلی این کشور، متفاوت است، البته در این هفته مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی ایالات متحده آمریکا، دکتر «آنتونی فاوچی» اعلام کرد که احتمالا واکسن کووید-۱۹ تا ۶ ماه دیگر آماده می‌شود. وزارت بهداشت، درمان و خدمات انسانی قراردادهایی به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار را برای سوزن و سرنگ جهت کمپین واکسیناسیون جمعی امضا کرده است.

در حال حاضر ایالات متحده آمریکا و چین علاوه بر جنگ تجاری، در زمینه تولید واکسن نیز با یکدیگر رقابت می‌کنند. دونالد ترامپ، رئیس جهمور آمریکا ویروس کرونا را ویروس ووهان نام‌گذاری و همچنین به همکاری این کشور با سازمان بهداشت جهانی را خاتمه داده است.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato