اعمال مالیات بر عایدی سرمایه در خرید و فروش خودرو

اعمال مالیات بر عایدی سرمایه در خرید و فروش خودرو

آن طور که از اظهارات مسوولان صنعتی برمی‌آید، سیاست‌گذاران کلان خودرو تمام مسیرها را برای متعادل شدن بازار پیموده‌اند اما آنچه سبب شده بازار روی آرامش به خود نبیند را باید در فعالیت دلالان و واسطه‌ها جست‌وجو کرد.

برای نجات بازار خودرو و کل اقتصاد ایران از دلالی، اساسی‌ترین کار این است که سیستم بانکی و مالیاتی ایران شفاف شده و از دلالان مالیات‌های سنگین گرفته شود. معاون وزیر صمت ضمن تاکید بر مبحث اعمال مالیات بر عایدی خودرو اظهار کرد: «اعمال مالیات بر عایدی سرمایه در خرید و فروش خودرو در دستور کار قرار گرفته است.»

مالیات بر عایدی سرمایه

بازار خودرو از نمونه عرصه‌هایی به شمار می‌رود که همواره از جذابیت‌های خاصی به خصوص برای دلالان برخوردار است. تبدیل شدن خودرو به یکی از نیازهای اساسی مردم و جامعه از یک سو، افزایش جمعیت و رشد میزان تقاضا و تعداد خانوارهای متقاضی اتومبیل از سوی دیگر و رسوخ و رسوب دلالی در این بازار، عرصه مذکور را با لایه‌های پیچیده بسیاری همراه کرده است.

مهدی صادقی نیارکی در ادامه توضیح داد: «اعمال مالیات در مورد خرید و فروش خودرو به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته و وزارت اقتصاد برای کسانی که وارد این بازار شده‌اند و هدفشان سوداگردی است طرحی را مدنظر قرار داده و اعمال مالیات بر عایدی سرمایه در دستور کار قرار گرفته است.»

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.