زشت و خوش‌ترکیب؛ اولین تصاویر از ب ام و سری 4 منتشر شد

زشت و خوش‌ترکیب؛ اولین تصاویر از ب ام و سری 4 منتشر شد

ب ام و تا ساعاتی دیگر به طور رسمی از نسل دوم بی ام و سری ۴ پرده برداری خواهد کرد که همانطور که می‌دانید این کوپه سایز متوسط ب ام و با زبان طراحی کاملا جدید و جنجالی ب ام و همراه خواهد بود.

حال پیش از رونمایی رسمی تصاویر تبلیغاتی از این کوپه منتشر شده است. این تصاویر توسط اکانت اینستاگرامی BMW World M منتشر شده است. در این تصاویر حتی رنگ‌های انتخابی این کوپه با طراحی جنجالی نیز مشخص است.

پیش از این تصاویری از مدل نهایی بی ام و سری ۴ نسل دوم در حوالی نوربرگ رینگ آلمان با پوشش مخفی شونده شکار شده بود. جلو پنجره بزرگ ایستاده که از مدل کانسپت سری ۴ گرفته شده است کار را برای هواداران دو آتشه بی ام و تمام خواهد کرد و باید دید که آیا قمار بزرگ بی ام و در این زمینه جواب خواهد داد یا خیر.

به طور مشخص سری ۴ از فرم و ترکیب سری ۸ به عنوان بزرگ ترین کوپه شرکت بی ام و برخوردار است که می‌توان به المان هایی از جمله کاپوت با خطوط عضلانی، ستون و سقف با خمیدگی بالا، پنجره عقب با طرح زاویه دار و خط شانه ای کار شده در بخش زیرین پنجره ها اشاره کرد.

در کنار مدل کوپه بی ام و مدل کانورتیبل مجهز به سقف پارچه‌ای را جایگزین مدل سقف فلزی نسل فعلی خواهد کرد. همچنین مدل گرنه کوپه سری ۴ نیز در راه خواهد بود.

نسل دوم بی ام و سری ۴ بر پایه پلت فرم CLAR این شرکت قرار گرفته که یک پلت فرم ماژولار به حساب می‌آید و قابلیت پشتیبانی از انتقال قدرت به چرخ‌های عقب و چهار چرخ متحرک را دارد.

در بخش قوای محرکه نیز شاهد استفاده از موتورهای مشابه با مدل سدان سری ۴ که با نام سری ۳ عرضه می‌شود خواهیم بود. موتورهای ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو و ۳ لیتری ۶ سیلندر توربو نیرو رسان نسل دوم سری ۴ خواهند بود.

در حال حاضر مدل‌های  ۴۲۰i، ۴۳۰i، M440i xDrive بنزین سوز و مدل‌های ۴۲۰d و ۴۳۰d دیزلی توسط شرکت بی ام و تایید شده است. همچنین مدل پلاگ هیبرید با نام ۴۳۰e نیز مجهز به موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو خواهد بود که به مدد یک موتور الکتریکی کوپل شده به گیربکس توانایی تولید ۲۴۸ اسب بخار قدرت را خواهد داشت.

به طور استاندارد تمامی مدل‌ها از آرایش محور متحرک عقب سود می‌برند و امکان انتخاب سیستم چهارچرخ متحرک نیز وجود دارد.

مدل M4 نیز از نسل جدید موتورهای ۶ سیلندر توربوشارژر بی ام و با کد S58 سود خواهد بود که توانایی تولید ۵۰۳ اسب بخار نیرو را دارد و مجهز به سیستم چهارچرخ متحرک و گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک خواهد شد.

نظر شما در مورد طراحی جلوپنجره بزرگ نسل تازه خودروهای ب ام و چیست؟

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato