هیوندای سانتافه 2021 معرفی شد؛ تغییرات گسترده برای کراس‌اوور محبوب کره‌ای‌ها

هیوندای سانتافه 2021 معرفی شد؛ تغییرات گسترده برای کراس‌اوور محبوب کره‌ای‌ها

حدود ده روز پیش بود که هیوندای با انتشار تیزری از نمای روبروی سانتافه، از معرفی نسخه فیس‌لیفت این کراس‌اوور پرفروش در آینده نزدیک خبر داد. حال این اتفاق رخ داده و کره‌ای‌ها از مدل ۲۰۲۱ سانتافه به طور رسمی پرده‌برداری کرده‌اند.

نسل کنونی هیوندای سانتافه در فوریه ۲۰۱۸ معرفی شده؛ هر چند زمان زیادی از آن تاریخ نگذشته و مدل فعلی هنوز بروز و تازه‌نفس است، ولی خودروساز کره‌ای تصمیم گرفته با ارتقای نمای ظاهری و مشخصات فنی، کراس‌اوور سایز متوسط خود را با قدرت رقابت‌پذیری بیشتری راهی میدان کند.

برخلاف سایر خودروسازان که در مدل‌های فیس‌لیفت بیشتر بر تغییرات ظاهری و ارتقای مواد به کار رفته تمرکز می‌کنند، هیوندای در سانتافه ۲۰۲۱ دست به اقدامی متفاوت زده و این خودرو را بر مبنای پلتفرمی جدید توسعه داده است.

همانطور که پیش‌تر به اطلاعتان رسانده‌ایم، فیس‌لیفت سانتافه بر اساس نسل سوم پلتفرم اختصاصی شرکت هیوندای تولید خواهد شد. به گفته هیوندای، این پلتفرم از لحاظ عملکرد، میزان مصرف سوخت، هندلینگ و ایمنی در سطح بالایی قرار داشته و امکان نصب پیشرانه‌های برقی شده در آن وجود دارد.

هیوندای ادعا می‌کند به لطف پلتفرم جدید، سانتافه ۲۰۲۱ در تصادف‌های به اصطلاح شاخ به شاخ ضربه را بهتر جذب نموده و میزان کمی از اثر برخورد به کابین منتقل می‌شود؛ همچنین مقاومت کابین نیز افزایش پیدا کرده و در برخوردها کمتر شکل اولیه خود را از دست می‌دهد.

تغییرات ظاهری هیوندای سانتافه ۲۰۲۱ در نمای روبرو را می‌توان گسترده توصیف کرد. جلوپنجره این خودرو رشد ابعاد قابل توجهی را تجربه کرده و اکنون کل عرض خودرو را فرا گرفته است، ضمن اینکه الگوهای موجود چهره‌ای خشن‌تر را ایجاد کرده‌اند. این الگوها بسته به تریم متفاوت از همدیگر هستند.

سانتافه قبل از فیس‌لیفت
سانتافه بعد از فیس‌لیفت

به موازات جلوپنجره، در شکل چراغ‌های اصلی و روشنایی در روز فیس‌لیفت سانتافه هم بازنگری‌هایی صورت گرفته است. چراغ‌های روشنایی در روز هیوندای سانتافه ۲۰۲۱ همانند محصولات ولوو اکنون گرافیکی مشابه با حرف T دارند، چراغ‌های اصلی هم با جلوپنجره ادغام شده‌ و ساختاری یکپارچه ایجاد کرده‌اند.

در نمای عقب دامنه تغییرات محدودتر احساس می‌شود. بازطراحی چراغ‌های اصلی و اتصال آنها با یک نوار نورانی و همچنین ساده‌تر شدن شکل سپر را می‌توان واضح‌ترین تغییرات این بخش دانست؛ ضمن اینکه روی سپر نیز یک چراغ شب‌رنگ سرتاسری دیده می‌شود. مجموعه این تغییرات سانتافه ۲۰۲۱ را عریض‌تر از قبل نشان می‌دهند.

سانتافه قبل از فیس‌لیفت
سانتافه بعد از فیس‌لیفت

در داخل کابین بازطراحی کنسول میانی و نمایشگر سیستم اینفوتینمنت شاخص‌ترین موردی است که جلب توجه می‌کند. کنسول میانی حالا با شیب ملایم‌تری به بخش میانی داشبورد متصل شده و روی خود دکمه‌های متعددی را برای کنترل گیربکس، انتخاب حالت رانندگی و مدیریت امکانات مختلف دارد. برای رانندگی با سانتافه ۲۰۲۱ حالت‌های گوناگونی تعریف شده که عبارتند از شن، برف و گل، اقتصادی، راحت، اسپرت و مد هوشمند. مد هوشمند به طور خودکار سبک رانندگی را تشخیص داده و بهینه‌ترین حالت را انتخاب می‌کند.

سانتافه قبل از فیس‌لیفت
سانتافه بعد از فیس‌لیفت

به دلیل بهره‌گیری از سیستم تعویض با سیم (shift-by-wire)، خبری از اهرم کنترل گیربکس و تعویض دنده روی کنسول میانی نبوده و این اهرم جای خود را به چند دکمه داده است.

سیستم اینفوتینمنت هیوندای سانتافه ۲۰۲۱ از طریق نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی لمسی مدیریت می‌شود. برای ارایه اطلاعات مورد نیاز راننده هم اینک از یک پنل کاملا دیجیتال ۱۲.۳ اینچی در پشت فرمان استفاده شده است. هیوندای می‌گوید کیفیت کابین فیس‌لیفت سانتافه ارتقا پیدا کرده و قسمت‌های مختلف دارای پوششی نرم هستند.

علاوه‌بر مواردی که برشمردیم، هیوندای مدعی است به خاطر سیستم عایق‌بندی بهتر، آرامش کابین نیز بهبود کرده و سرنشینان سانتافه ۲۰۲۱ سفرهای بهتری را تجربه خواهند نمود.

رینگ‌های ۲۰ اینچی جدید، از دیگر ویژگی‌های فیس‌لیفت سانتافه هستند

بر اساس برنامه‌ریزی‌ها فروش هیوندای سانتافه ۲۰۲۱ از سپتامبر امسال (شهریور) در اروپا آغاز خواهد شد. درباره مشخصات فنی و قیمت‌گذاری این نسخه فعلا اطلاعاتی در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato