اینستاگرام، فیسبوک و توییتر ویدیوی کمپین ترامپ را حذف کردند

اینستاگرام، فیسبوک و توییتر ویدیوی کمپین ترامپ را حذف کردند

در هفته‌های اخیر تنش میان توییتر و دونالد ترامپ بالا گرفته و این شبکه اجتماعی توییت‌های رئیس جمهور آمریکا را علامت‌گذاری کرده است. حالا توییتر و شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام جدیدترین ویدیوی تبلیغاتی ترامپ را به علت نقض کپی رایت حذف کرده‌اند.

در حالی که توییتر در برابر توییت‌های دونالد ترامپ واکنش نشان می‌دهد، فیسبوک اعتقاد چندانی به این کار ندارد و مارک زاکربرگ علامت‌گذاری پست‌ها را اشتباه می‌داند. با وجود چنین موضوعی، مدیرعامل فیسبوک خبر از تغییر در سیاست‌های این شبکه اجتماعی داده است.

اگرچه فیسبوک برخلاف توییتر، پست ترامپ را علامت‌گذاری یا حذف نکرد، اما در حذف ویدیوی تبلیغاتی رئیس جمهور آمریکا اقدامی مشابه با توییتر انجام داده است. به تازگی شکایتی علیه جدیدترین ویدیوی کمپین ترامپ تنظیم شده که آن را به نقض کپی رایت متهم می‌کند و همین موضوع باعث حذف ویدیو از شبکه‌های اجتماعی شده است.

در این ویدیوی ۴ دقیقه‌ای تصاویری از «جورج فلوید»، فرد سیاه‌پوستی که اخیرا توسط پلیس مینیاپولیس جان خود را از دست داده، وجود دارد. توییتر این ویدیو را پس از دریافت شکایت مبنی بر نقض کپی رایت غیرفعال کرد. فیسبوک نیز با شکایت مشابهی مواجه شد و به همین علت تصمیم به حذف آن گرفت.

توییتر

یوتیوب هنوز نسبت به این ویدیو واکنشی نشان نداده چرا که به گفته آن، هنوز شکایتی دریافت نکرده است. پس از حذف این ویدیو، دونالد ترامپ در توییتی این اقدام را «برای دموکرات‌های چپ رادیکال» اعلام کرد که البته مدیرعامل توییتر، «جک دورسی» نسبت به این توییت واکنش نشان داد و علت آن را دریافت شکایت مبنی بر نقض کپی رایت اعلام کرد.

در حال حاضر فیسبوک و توییتر مشخص نکرده‌اند که چه فرد یا سازمانی علیه این ویدیو شکایت کرده‌اند و اینکه کدام بخش از ویدیو قانون کپی رایت را نقض کرده است. انتطار می‌رود در آینده اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر شود.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.