هواوی میت ۴۰ احتمالا به دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی با لنزی خاص مجهز می‌شود

هواوی میت ۴۰ احتمالا به دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی با لنزی خاص مجهز می‌شود

هواوی شهریور سال گذشته از میت ۳۰ رونمایی کرد و در فاصله سه ماه به معرفی نسخه جدید خبرهایی از مجهز شدن میت ۴۰ به دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی قدرتمند با لنز ۹P به گوش می‌رسد.

به گفته منابع آگاه در زنجیره تامین هواوی پرچمدار بعدی این شرکت به دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی با لنز ۹P مجهز خواهد شد که لرزش‌های ناخواسته، اعوجاج و دیگر مشکلات تصویر را حذف کرده و خروجی شفاف و واضحی را تولید می‌کند.

از دوربین اصلی میت ۴۰ به عنوان لنز با فرم آزاد یاد شده که به فرایندهای پیشرفته در طراحی لنز، نرم افزارها و محاسبات پیچیده و متعدد در انکسار و اپتیک سطح لنز اشاره دارد. فرایند تولید این لنز در سطح بسیار دقیق میکرونی صورت می‌گیرد. هرچند سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی همین حالا هم کارایی خود را در گلکسی S20 الترا ثابت کرده اما اگر این شایعه درست از آب درآید، کیفیت تصاویر هواوی میت ۴۰ احتمالا از آن هم بهتر می‌شود.

از دیگر ویژگی‌های مورد انتظار در میت ۴۰ می‌توان به چیپست ۵ نانومتری Kirin 1020 با هسته‌های کورتکس A78 اشاره کرد که توان پردازش فوق العاده‌ای را به همراه خواهد داشت. هرچند هواوی روی سخت افزار هم تمرکز کرده اما تلاش اصلی آنها معطوف دوربین است و از این نظر در پی کنار زدن رقبا هستند.

این شرکت سال گذشته میت ۳۰ را با ترکیبی از دوربین ۴۰ مگاپیکسلی الترا واید، ۴۰ مگاپیکسلی واید و ۸ مگاپیکسلی تله فوتو و همچنین سنسور عمق سنج روانه بازار کرد که تحسین زیادی را برانگیخت. از سال گذشته اما رقبای اصلی از جمله سامسونگ و شیائومی شروع به استفاده از دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی کرده‌اند و هواوی هم برای جا نماندن از این قافله چاره‌ای جز استفاده از سنسورهای قوی‌تر ندارد.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato